• Lifestyle  • Kdo se zhostí předávání sošek Českého lva?

Kdo se zhostí předávání sošek Českého lva?

Předávání cen České filmové a televizní akademie Český lev se nezadržitelně blíží. Již tuto sobotu 7. března se můžete těšit na přímý přenos z Rudolfina, kterým bude provázet herec Václav Kopta. O hudební doprovod se pak postará kapela Tata Bojs. Kdo si ceny, již 27. ročníku, odnese, se dozvíme až v tento večer. Kdo je však bude předávat, víme už nyní.

Jedním z předávajících bude například statečný muž a skaut Eduard Marek, dále autor románu Skleněný pokoj Simon Mawer, hokejová legenda Martin Hosták, ilustrátor Jaroslav Němeček nebo herecké hvězdy Iva Janžurová a Viktor Preiss.

Nejvíce nominací, celkem dvanáct, získal film Vlastníci režiséra Jiřího Havelky, následuje jej snímek o hrůze a krutosti Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Ten získal 11 nominací. O jednu nominaci méně, tedy deset, má film Staříci režiséra Martina Duška vyprávějící o pomstě dvou starých kamarádů za dávné křivdy.

Mimo nominace na nejlepší film, si Českého lva odnesou mj. dámy za nejlepší ženské herecké výkony v hlavní a vedlejší role, muži analogicky za nejlepší herecké role v hlavní a vedlejší roli. Cenu si odnese i režisér za nejlepší režii, kostýmní výtvarník za kostýmy či zvukař za zvuk. Celkem se rozdají sošky v patnácti statutárních kategoriích.

Kdo je dostane? Dívejte se 7. března od 20:00 na ČT.

Zdroj fotografií: facebooková stránka Český lev