• Styling  • Biker boots pro milovnice pohodlí

Biker boots pro milovnice pohodlí

Biker boots neboli motorkářské boty jsou nositelným trendem, který neomrzí a do nepředvídatelného počasí je to ideální kousek. Ženy si je téměř po celém světě oblíbily a není se čemu divit. Tak pohodlná obuv, která se hodí pro každodenní nošení k ležérnímu nebo elegantnímu stylu oblékání si žádá velkému obdivu u žen i mužů. Poradíme jak a k čemu je nosit. Pokud Vás tento šik look zajímá, pak se pohodlně usaďte a nechte se inspirovat.

První motorkářské boty neboli „martensky“

Vznik tohoto trendu je roku 1960 ve Velké Británii, kdy firma Dr. Martens dostává na trh těžkou a koženou obuv. Největší rozmach nastal ale až ve druhé polovině sedmdesátých let. Kůže, silná podrážka a vysoké vázání nad kotníky byla pro tuto obuv symbolem a předurčeny byly pro „rebely“.

Dnešní podoba

Dnes se podoba této stylové obuvi velmi rozmohla a vybere si tudíž opravdu každý. Od nízkých bot ke kotníkům s cvoky, kamínky, ozdobnému prošíváním až k vysoké obuvy nad kotník se zipy, přezkami přes nárt nebo i kotník. Jsou k dostání z lakovaného materiálu i matného a koženého. Charakteristickým znakem je placatá, kulatá špička s pevnou podrážkou a placatým podpatkem.

Jak a s čím je nosit

Biker boots je velmi nositelná obuv, která jen tak neomrzí. Kromě velmi teplého počasí lze tuto obuv nosit neustále a to také díky pohodlné podrážce bez vysokého a nepohodlného podpatku. Motorkářské boty můžete kombinovat opravdu se vším. K romantickým šatům budou vypadat šmrncovně a k upnutým džínám zase drsňácky. Kotníková obuv se hodí pro ženy malého vzrůstu. Naopak vysoká nad kotníky zase pro vysokou postavu. Oproti klasickým botám mohou biker boots působit mohutněji a humpolácky. Proto je důležitě správně zvolit outfit. Rada je, vsaďte na úzké střihy. Správně uděláte, pokud oblečete slim kalhoty či pouzdrovou sukni. Horní svršek ale zvolte volnější. Platí zde pravidlo rovnováhy. Kalhoty si nezapomeňte zasoukat do obuvi nebo ohrnout nad kotník. Záleží, jaký tip boty zvolíte. Zda nízkou nebo vysokou.

Více inspirace naleznete ve videu.

Zdroj: 1, 2