• Beauty  • Blýská se na nedokonalé časy?

Blýská se na nedokonalé časy?

Pokud nejíte dostatečně healthly, necvičíte fitness a cheatday si dopřáváte častěji než jednou za dva týdny styďte se! Nestihly jste vyladit formu do plavek? V tom případě máte tři možnosti.

Můžete si letošní luxusní dovolenou v přímořském letovisku odpustit. Nebo tam odjedete, ale vaši sledovatelé na Instagramu se o tom nedozví. Což by byla rozhodně škoda, když už jste se rozhodly za letní týdenní radovánky vysolit tak nekřesťanské peníze. Poslední možností, která vám zbývá, je začít před zrcadlem trénovat správné pózy. Je třeba pořádně zatáhnout břicho, nafouklé z all-inclusive snídaně. Při té nejdříve na jistou sociální síť vyfotíte plný talíř ovoce a následně přidáte úplně všechno, na co máte zrovna chuť. Když už jste si to zaplatily, tak proč se žinýrovat. Při pózování je také potřeba stoupnout si na špičky, abyste působily co nejvyšší (=nejštíhlejší).  Žádá si to pomalu výkon profesionální baletky, ale pohmožděné palce, které ponesou téměř celou vaší váhu, za dokonalou fotku přece stojí. Neméně důležité je také jednou nohou vykročit o krok dopředu, aby nohy vypadaly delší. Ruce si dejte nejlépe v bok, paže tak budou působit hubenějším dojmem. Hlavně nezapomeňte také na správný výraz, pokud si nevíte rady, klasickým, léty prověřeným duckfacem, nic nezkazíte. U toho všeho si také hlídejte, aby vám vlasy spadaly po ramenou v ležérních plážových vlnách á la „právě jsem vstala z postele“. Co na tom, že ty vlny v hotelové koupelně kouzlíte hodinu a prsty máte od kulmy celé popálené.

Pokud zvládnete všechny výše popsané pokyny splnit alespoň na osmdesát procent, máte vyhráno. Získaly jste dokonalou fotku z dovolené, se kterou se můžete bezostyšně vychloubat na Instagramu, aniž byste se předtím půl roku musely trápit v posilovně. To, že jste právě předvedly nadlidský akrobatický kousek, můžete brát jako bonus.

Kolik žen a vlastně i mužů se denně takhle namáhá, aby ze svého těla vyrobili něco, co budou všichni ostatní za pár vteřin obdivovat? A kolika z nás při pohledu na takové fotky tuhne ruka s kostičkou čokolády u úst? Vždyť jsou přece tak dokonalí, neustále cvičí, jí jen to, co je zelené a k snídani si dávají smoothie. Ale kdo ví, co si dají po něm? Nebo se to skrývá tam, kam fotka nedosáhne? Všechny příspěvky na sociálních sítích jsou pouhým výřezem reality, kterou chtějí daní lidé prezentovat. A který blázen by si fotil břicho večer, kdy dosahuje rozměrů, za které by se nestyděla nastávající maminka ve čtvrtém měsíci? Ukazuje se přece jen ranní forma.

Někteří výrobci už si uvědomili to, jak moc normální lidi štve dívat se v reklamách na dokonalá těla. Proto ženská polovina virtuálního světa pěje ódy na eshop Asos, který začal používat neretušované fotky modelek. Žena se hned cítí jistěji, když vidí, že vějířky strií a zaříznuté kalhotky netrápí jenom ji, ale také perfektní modelku z časopisu. A s Instagramem je to stejná písnička. Sledujeme pouze reklamu lidí na sebe samé, jen s tím rozdílem, že většina z nich není tak pokroková jako britský eshop.

Zdroj: 1,2,3,4