• Lifestyle  • Buďte originální a vytvořte si se svými dětmi originální trička pomocí voskovek a žehličky

Buďte originální a vytvořte si se svými dětmi originální trička pomocí voskovek a žehličky

Není nic jednoduššího, než kouzlit s pomocí voskovek! Levný, krásně barvený materiál plný veselých barviček, navíc děti s nimi rády pracují a hlavně žádný nepořádek.

Možná i to jeden z důvodu, proč přináším jeden velmi jednoduchý návod na velmi snadné tvoření s dětmi, protože děti, ty rády tvoří a pomáhají… A já? Já jsem si naprosto jistá, že je toto tvoření chytne nejen za srdce, ale hlavně za ruce (stejně jako nás), a zabaví je na dlouhé hodiny.
A cože to budeme dělat? Zkusíme si pomocí voskovek namalovat nějaké pěkné tričko dle vlastní fantazie, což nejvíce ocení naše malé parádnice. Kdo z nás se může pochlubit tím, že nosí na sobě vlastnoručně namalované tričko….

Potřebovat budeme:

bílé tričko
Crayola voskovky
pečící papír
žehlička
kolíčky na přichycení
případně textilní barvy
Perlen PEN (Pearl maker)
Pohodlně se usaďte a jdeme na VĚC!!!
Vezmeme bílé tričko a vložíme do něj nějakou pevnou podložku, na které toto triko natáhneme a vypneme. Aby zůstalo krásně vypnuté, přichytíme kolíčky. Jen tak budeme mít krásně připravenou plochu na malování, a nebude se nám při tlačení voskovkami shrnovat látka.
Dětem (možná i sobě) předkreslíme obrázek, zdatnější mohou malovat hned z fleku; a voskovkami namalujeme obrázek, který chceme, aby zdobil naše výsledné tričko.
Jakmile takový obrázek máme namalovaný na tričku, sundáme kolíčky a vyndáme pevnou podložku. Pod obrázek dovnitř trika vložíme pečící papír a další přímo na obrázek.
Rozpálenou žehličkou přes papír přejedeme námi namalovaný obrázek. Chviličku žehličku podržíme tak, aby se obrázek zatavil přímo do tkaniny.
Sundáme vrchní pečící papír a zkontrolujeme obrázek. Můžete vzít, stejně jako my ještě do ruky textilní barvy a odstranit drobné nedokonalosti, případně něco dokreslit. Nezapomeňte opět po úpravě přiložit pečící papír a žehličkou barvu zatavit do tkaniny!
Pro výsledný efekt plastičnosti trička můžete ještě použít Perlen PEN (pero na vytváření kapiček, slziček a perliček) a podtrhnout tak některé rysy obrázku.
Zdroje: 1, autorky vlastní