• Lifestyle  • Ochutnejte dobré jídlo přímo v Kuchyni na Hradě

Ochutnejte dobré jídlo přímo v Kuchyni na Hradě

Pamatujete si na střípky z dětství, kdy jste se u babičky vždy těšili na to, co vám připraví v kuchyni? Někteří z nás měli tu možnost se zapojit do přípravy, ale někteří se zase těšili na tu příležitost, až se u stolu nadzvedne poklička, která provoní celou místnost. Nemuseli jsme se ptát ani na otázku, co je dnes navařeno, protože ta vůně omámila všechny naše smysly, a my se nemohli dočkat, až to dobré jídlo přistane na našem talíři.

Každý víme, že naše babičky dokázaly ve své kuchyni vařit ta nejlepší jídla ze starých osvědčených receptů nebo knih, které dědily z generace na generaci. V úvodu jsme vám zmiňovali nezapomenutelný zážitek z dětství, který máme každý z nás uchovaný v sobě. Nemusíte se vracet v čase, abyste si tento okamžik mohli znovu oživit.

Zažít ho v podobném duchu můžete i v Česku. Akorát se ocitnete na místě, kde si budete připadat jako někde v paláci z 16. století. Ten návrat v čase zažijete v novém konceptu restaurace spadající pod Ambiente Restaurants, který se před několika dny otevřel na Pražském hradě v Salmovském paláci – Národní galerie Praha. V těchto prostorách se otevřela Kuchyň na Hradě.

Není to je obyčejná kuchyně, ale místo, kde šéfkuchař Marek Janouch vaří česká jídla inspirovaná šlechtickou kuchyní, a své hosty přímo vybízí, aby zapojili své smysly. Ptáte se, co je na tom výjimečného? Jídlo se zde prezentuje vůní a také vizuálně. U plotny se nadzvedne poklička, přivoníte si a podíváte se, co je navařeno. Voní to lákavě? Posaďte se a ochutnejte na co máte chuť. Ať už si dáte oběď, večeři o několika chodech nebo hotovku dne s pečlivě ošetřeným pivem podle vyčepních z Lokálu, tak si navíc můžete spolu s gurmánským zážitkem užít impozantní výhled na celou Prahu.

„Vycházíme z receptů a postupů starých kuchařských knih, podle kterých se vařilo v palácové kuchyni už od 16. století. Nabídneme pečenou drůbež, masa upravená v celku, zvěřinu, omáčky a tradiční i pozapomenuté přílohy,“ přibližuje kuchyni Marek Janouch, který doposud šéfoval kuchařům v restauracích Lokál.

1
2
6
5
3

Celkový prožitek nejen z jídla si odnesete z místa, ve kterém se nová restaurace nachází. Stylový interiér působí jednoduše, ale při prvním rozhlédnutí jí dominuje sporák, který je středovým bodem, kde se vše odehrává.

Kuchyni dominuje sporák, protože jídlo se tu prezentuje vůní a vizuálně. K tomu jsme přidali jen stoly, skříň a židle – prvky, které se objevovaly v šlechtických kuchyních napříč Evropou. Host se tak ocitá přímo ve středu dění,“ říká architektka Tereza Froňková.

Čím je Kuchyně ještě jiná? Obyčejné kuchyňské hodiny s příbory místo ručiček, takové má logo Kuchyň. Za vizuální identitou stojí Martin Vácha ze studia Najbrt, který nejvíce čerpal inspiraci z nabídky každý den jiných jídel, párou nad hrncem nebo samotným prožitkem přímo v kuchyni.

„Jsme přesvědčení o tom, že se na Pražský hrad může vrátit podnik pro Čechy. Chceme hostit rodiny s dětmi i výletníky zvyklé na vysoký standard. Čtvrtě, jako jsou Holešovice nebo Karlín, už procházejí svou malou gastronomickou revolucí – a totéž si zaslouží i okolí Pražského hradu,“ dodává spolumajitel podniků Ambiente Tomáš Karpíšek.

Sbíhají se vám sliny? Na nic nečekejte a vyražte s rodinou nebo přáteli objevit všemi smysly, jak vaří v Kuchyni. Než se vydáte ochutnat všechny dobroty, udělejte si pro váš maximální komfort rezervaci. Pak vám už jen bude stačit si přivonět a vybrat si, na co budete mít chuť.

 

Zdroj fotografií: Ambiente Restaurants

Marketing manager