• Lifestyle  • BYDLENÍ VE STARÉ STODOLE NEMUSÍ BÝT ŠPATNÉ…

BYDLENÍ VE STARÉ STODOLE NEMUSÍ BÝT ŠPATNÉ…

Tento překrásný loft v Amsterdamu byl vybudován z původního komplexu stodol. Staré skladovací prostory vždycky přinášely architektům nekonečnou inspiraci a spoustu prostoru pro jejich seberealizaci a nejinak tomu bylo také v tomto případě, kterého se bravurně zhostilo architektonické studio Houben & Van Mierlo Architecten.

Obrovské prostory a otevřená dispozice s betonovými podlahami a trámovými stropy, mnohdy otevřené až do krovů propůjčují prostoru vzdušnost a velkými francouzskými okny se proniká dostatek přirozeného světla. Zároveň jsou tak vnitřní prostory propojeny s exteriérem.

Velkorysé přízemí hostí denní zónu zařízenou povětšinou vintage nábytkem, posbíraném po bazarech a starých půdách. Nábytek v tlumených odstínech je na několika místech oživen svěžími odstíny zelené, aby byla rozbita monotónnost. Můžeme zde obdivovat také několik designových solitérů v podobě originálního nábytku Vitra či stylovou sedací soupravu v kombinaci modré a olivové ze studia BoConcept. Z jídelny se pak dostaneme na menší galerii, odkud je přístup k soukromým prostorám a ložnicím, nacházejícím se v prvním patře.

Ložnice jsou rovněž vybaveny repasovanými vintage kousky nábytku z 50, 60 a 70 let minulého století a jsou laděny v podobné barevnosti a minimalistickém stylu, jako přízemí. Zdi domu pak zdobí obrazy či typografie ze soukromé sbírky majitelů.

Poděkování a zdroj fotografií: HOUBEN & VAN MIERLO ARCHITECTEN