• Beauty  • Čerstvé masky na obličej: Jakou si vybrat?

Čerstvé masky na obličej: Jakou si vybrat?

Kouzlo čerstvých masky na obličej převážně spočívá v jednoduchosti jejich složení, které však dovede pleť účinně vyživit a poskytnout ji tak veškeré potřebné vitamíny. Pokud se Vám ovšem nechce pouštět do domácí výroby takovéto masky, nezoufejte, mnoho kosmetických firem tuto práci udělá za Vás. V dnešním článku se zaměříme na několik ověřených produktů, které si Vaše pleť zkrátka ihned zamiluje.

Lush

Nikoho asi nijak zvláště nepřekvapí, že do našeho výběru zařazujeme kosmetickou firmu s názvem Lush. O této firmě je totiž všeobecně známo, že se specializuje na ručně vyráběné produkty, které jsou vždy tvořeny pouze z přírodních surovin podléhajících přísnému výběru. Lush si získal přízeň tisíců spokojených zákazníků po celém světě, kteří opěvují jejich produkty takřka na každém rohu a rozhodně se není čemu divit.

Maska, která nese název „Don’t Look At Me“ Vás ihned zaujme díky své pronikavé blankytně modré barvě. Složení masky se skládá z drcené rýže, která především slouží jako exfoliátor. Máte tak zaručenou jistotu, že pleť bude ihned po aplikace neodolatelně jemná. Dále v masce například nalezneme čerstvou citrónovou šťávu, jemné bio tofu, které má za následek nadýchanou strukturu masky anebo také rýžové mléko.

Další osvědčená maska, která udělá s Vaší pletí jen samé divy, nese název „Rosy Cheeks“. Jedná se o jednoduchou, ale za to velice účinnou směs kaolínu, kalamínu a turecké růžové silice. Jak již sám název napovídá, maska především disponuje neodolatelnou vůní po čerstvých růží, která Vás ihned zaplaví neuvěřitelně zklidňujícím pocitem.

vlevo Lush čerstvá pleťová maska Don’t Look At Me 50 ml (320 Kč), vpravo Lush čerstvá pleťová maska Rosy Cheeks 50 ml (320 Kč)

Fresh

Kosmetická značka Fresh je proslulá díky své inovativní výrobě produktů, ve které kombinuje přírodní ingredience společně s kouzlem starodávných rituálů doplněné o moderní vědu. Sortiment produktů značky Fresh disponuje především bohatým výběrem, kdy z této široké škály produktů má každá jedna z nás zaručenou jistotu, že najde to pravé ořechové právě pro svůj typ pleti.

O pleť bychom měly pečovat jak přes, tak zároveň i přes noc, kdy dochází především k její celkové regeneraci. Právě dokonalou péči přes noc nám zajistí maska „Black Tea Overnight Mask“, která je obohacena o výtažky z černého čaje. Maska poskytuje antioxidační ochranu ve formě dalšího účinného výtažku, tentokrát z nocenky, která má za následky navrácení stavu pleti do rovnováhy.

Zaručenou vitamínovou bombou je maska jménem „Vitamin Nectar Face Mask“, která nastartuje Vaši pleť těmi správnými ingrediencemi. Maska obsahuje neuvěřitelné množství koncentrátů citrusů získaných z čerstvě vymačkaných pomerančů, které tvoří 50 % z celkového množství masky. Obličejová maska také obsahuje důležitou směs vitamínu C, vitamínu E a vitamínu B5, která poskytne pleti okamžité probuzení.

vlevo Fresh Black Tea Overnight Mask 100 ml (2 770 Kč), vpravo Fresh Vitamin Nectar Face Mask 100 ml (1 860 Kč)

The Body Shop

The Body Shop se řadí mezi další kosmetické firmy, které ke své výrobě vyhledávají čistě přírodní suroviny. Možná Vás překvapí, že právě tato firma patří vůbec mezi první kosmetické značky, jejíž produkty dosáhly standardů Fairtrade obchodu, nejsou testované na zvířatech a obaly jsou pouze ze 100 % recyklovaných materiálů. Není tedy pochyb o tom, že se jedná o firmu, která má zkrátka srdce na správném místě.

Maska „Japanese Matcha Tea“ je ideálním pomocníkem při čištění obličejových nečistot. Maska je obohacena o zelený čaj jménem Matcha a o organické Community Trade aloe vera z Mexika. Jedná se o čistě 100 % veganský produkt, ve kterém nenaleznete žádné nadbytečné silikony či parabeny.

Obličejová maska „Chinese Ginseng & Rice“ prosperuje svými revitalizujícími účinky, které mají za následek odstranění odumřelých buněk a rozjasnění tak celkového vzhledu pleti. Složení samotné masky se skládá ze směsi s výtažky z rýže, pečujícího ženšenu z daleké Číny a sezamového oleje z Nikaragui. Maska je především vhodná pro pleť, která je nevyvážená a potřebuje tak intenzivní ošetření.

vlevo The Body Shop Japanese Matcha Teda čistící pleťová maska 75 ml (699 Kč), vpravo The Body Shop Chinese Ginseng & Rice revitalizující pleťová maska 75 ml (699 Kč)

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7