• Fashion News  • Česká šperkařská jednička ALO diamonds kupuje klenotnictví Halada

Česká šperkařská jednička ALO diamonds kupuje klenotnictví Halada

Nejvýznamnější a největší prodejce šperků na tuzemském trhu, klenotnictví ALO diamonds, rozšiřuje svoje působení. Pod jeho křídla se nyní dostala česko-německá značka HALADA, prodávající exkluzivní diamanty a perly již čtyřicet let. Luxusní zboží by nyní mělo expandovat také na sousední Slovensko.

V roce 1978 se v Mnichově manželé Haladovi rozhodli založit rodinný podnik prodávající šperky z těch nejlepších materiálů. Kromě vlastních klenotů začal butik postupně prodávat také další značky a popularitu získal mimo jiné díky kolekci Marry me, nabízející širokou škálu zásnubních a snubních prstenů pro budoucí manžele. Firma, známá svojí tradicí a mistrovským zpracováním, v současnosti předává otěže do rukou ALO diamonds.

 

Od spojení šperkařských domů si Haladovi slibují mimo jiné další rozšíření klientely, a to především do Slovenské republiky. „Těší nás, že i s novým majitelem budou šperky HALADA navazovat na tradici uměleckého zpracování a směr, kterým se ubíraly dlouhé roky. Silný hráč na trhu, jakým je ALO diamonds, navíc dokáže značku dále budovat a rozvíjet.“ Podobně transakci vnímá také Alojz Ryšavý, majitel ALO Diamonds, jehož záměrem je „zachovat značku se všemi ohledy včetně vysoké kvality jejích produktů“. Největší české klenotnictví by tak s pomocí nové posily mělo do konce roku mít již 25 butiků v Česku i na Slovensku. Třpytivému kouzlu některého z nich pak určitě propadnete i vy.

Zdroj: 1, archiv značky ALO diamonds