• Fashion News  • Představuje se minimalistická kolekce RinRin šperkařky Hany Polívkové

Představuje se minimalistická kolekce RinRin šperkařky Hany Polívkové

Křehké, přesto se silným příběhem jejich nositelů, minimalistické, romantické, ale s reálným pohledem na život. Přesně takové jsou šperky z nové kolekce RinRin designérky Hany Polívkové. V kolekci najdete novou řadu Lin, která prvkem přímky představuje přítomný okamžik. Hana k tomu rovněž rozšířila řadu Rin se symbolikou kruhu a nekonečna, řadu Uno a jejím prvkem uzlu jako symbolem vzpomínek a řadu Twi se zapletenými tvary připomínající spojení dvou. Kompletní kolekci šperků RinRin si můžete osobně vyzkoušet i vy, a to ve SmetanaQ Showroom v Praze.

Romantika s reálným pohledem

Kolekce s exotickým názvem RinRin volně navazuje na předešlou kolekci Tord. Tvoří ji více než sto šperků s typickým znakem tenkých stáčených nitek. RinRin přináší romantickou myšlenku s reálným pohledem. Součástí kolekce jsou čtyři řady, přičemž každá mluví jinou symbolikou. Uzel řady Uno = vzpomínky, kruh řady Rin symbolizuje nekonečno, řada Twi a její zapletené tvary evokuje spojení dvou. Tyto stávající řady, tyto tři životní cesty doplnila nová řada Lin se symbolikou přímky jako přítomného okamžiku.

Minimalismus se silným příběhem

V celé kolekci RinRin najdete náhrdelníky, náramky, prsteny, krátké i dlouhé náušnice a nově i módní a oblíbené earcuffy. Minimalistické názvy umocňují jednotlivé aspekty šperků a odráží jejich křehkost v minimalistickém zpracování se silnou myšlenkou reálného příběhu toho, kdo ho nosí. Jak říká sama autorka: „Přála bych si, aby se mí zákazníci mohli kdykoliv ohlédnout skrz své šperky za kousky života, které prožili. Máma si v medailonu připomene dny, kdy své děti láskyplně chovala v náručí. Žena si při pohledu na prstýnek zakoupený pro radost uvědomí, jak je sebevědomá a šťastná na světě. Šperk je detail skrývající spousty emocí, které provází celý život od začátku až do konce.“

Vyzkoušejte si je ve SmetanaQ Showroomu

Šperky kolekce RinRin tvoří autorka ve svém domácím ateliéru. Jsou vyráběny ve stříbře, pozlaceném stříbře žlutým nebo růžovým zlatem a také ve žlutém, bílém a růžovém 14karátovém zlatě. Prohlédnout si je můžete osobně ve SmetanaQ Showroom v Praze. Zde si je můžete rovněž zakoupit, stejně jako na e-shopu www.hanapolivkova.com. Jednotlivé šperky z aktuální kolekce RinRin Hany Polívkové pořídíte ve stříbře od 1 600 Kč do 4 200 Kč a ve zlatě od 4 200 Kč do 9 600 Kč.

Hana Polívková

Hana Polívková absolvovala obor kov a šperk na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni u prof. ak. soch Vratislava Karla Nováka a ateliér kov a šperk u prof. ak. arch. Karola Weisslechnera na Vysoké školy výtvarného umění v Bratislavě ateliéru. Její tvorbu jste mohli vidět jak v rámci skupinových, tak samostatných výstav. Za svou práci získala několik ocenění v oblasti šperku a její díla jsou součástí sbírek Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Západočeském muzeu v Plzni. Dříve působila ve šperkařském studiu Zorya. Od roku 2013 má svou vlastní značku Hana Polívková. Typickými znaky pro její šperky jsou subtilnost, křehkost a tenké linie splétané do romantických tvarů inspirovaných přírodními motivy a hlubokou symbolikou koloběhu života.

Zdroje: 1, 2, 3