• Styling  • Chinos: kalhoty, které jen tak neomrzí

Chinos: kalhoty, které jen tak neomrzí

Víte, které kalhoty jsou jako jediné vyráběné z kepru, jsou velmi pohodlné na nošení a ještě lépe se kombinují? Je tu řeč o kalhotách chinos, které mohou být součástí ležérního, formálního i elegantního stylu. V článku se dozvíte něco málo z historie těchto kalhot a jak i s čím je nosit.

Historie kalhot chinos

Kalhoty chinos (někdy také chino) byly dříve nedílnou součástí vojenských uniforem v USA i Británii a preferovanou barvou byla khaki barva. Tyto kalhoty byly vyráběny v Číně a pro výrobu byl používán bavlněný kepr. Kalhoty chinos byly pro všechny podmínky naprosto optimální. Na nošení byly příjemné, střih byl jednoduchý s absencí záhybů a ke konci byly zúžené. Látka byla lehká a stálá, proto se výborně uplatňovala v teplém počasí a zároveň poskytla dostatečné krytí pokožky. Kalhoty byly v té době nošeny především pro vojenské a formální účely. Okolo 20. století se však nosily i k neformálním příležitostem a stávaly se součástí módního stylu. Oblíbili si je nejen muži, ale i ženy, které je mnohdy volily místo džínsů. Kalhoty chinos za celou dobu urazily celkem dlouhou cestu. Barevně se náramně rozrostly a tak je k mání mnoho různých barevných variací. K dostání jsou dále i s nízkým nebo vyšším pasem. Jejich popularita vzrůstá z mnoha důvodů a tím jednoznačne nejdůležitějším je pohodlnost. Proto mohou být součástí ležérního, formálního i elegantního stylu a nepostradatelné mohou být i při volnočasových aktivitách. Kalhoty chinos si ve světě módy rychle nalezly své místo a módní scénu zajisté jen tak neopustí. Bohužel, některé rádoby chinos kalhoty nejsou vyráběny z kepru a ani v Číně. Některé kousky obsahují převážně polyester nebo jiné látky smíchané s bavlnou, což je už jen pouhá napodobenina kalhot chinos.

Jak tento trend nosit

Kalhoty chinos poskytují pestrou nabídku barev a díky tomu vytvářejí nespočetně mnoho stylových kombinací. Seženete je ve světlých i tmavších barvách, které můžete kombinovat s různými svršky. Kalhoty můžete ponechat buď tak, jak jsou, nebo spodní část ohrnout, což je bezpochyby stylové. Pokud vlastníte přehlídkovou postavu, můžeš vrchní část zasunout i do kalhot a pas zvýraznit hnědým nebo tmavým páskem, podle barvy kalhot. Možností je opravdu nepřeberně a právě díky tomu by tyto kalhoty neměly chybět v šatníku, protože vždy se najde něco, co k nim bude perfektně ladit.

Ke kalhotám chinos se dále hodí normální i asymetrické topy, košile, tuniky, saka, vesty, svetříky, mikiny i další svršky, které můžete s kalhotami i doplňky libovolně kombinovat.

Doplňky a boty, které dodají šmrnc

Ani v botách se nemusíš nijak omezovat. K těmto kalhotám se náramně hodí klasické lodičky, baleríny, tenisky, plátěné boty, obuv na klínku, žabky, boty v římském i řeckém stylu a další. Ty zvolte vždy podle toho, jaký módní styl preferujete a jaký outfit je momentálně v plánu. Ke kalhotám chinos se šiknou i pásky, výrazné doplňky, výraznější brýle a drobné i maxi kabelky, které vybírejte opět podle příležitostí. Věřte, že ať zvolíte jakkoliv, s kalhotami chinos budete na jaře i v létě opravdu in.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,