• Lifestyle  • Čím muži rozhodně nepohrdnou aneb 10 stylových dárků pro něj…

Čím muži rozhodně nepohrdnou aneb 10 stylových dárků pro něj…

„Co mu mám koupit?“ Tak tuhle otázku jsme si kladly snad už všechny. Není důležité, zda se jedná o partnera, tatínka, bratra, dospělého syna či nejlepšího kamaráda. Dokonalý dárek pro muže bývá vždy oříšek, jelikož u nich zkrátka neexistuje těch pár ověřených dárků jako je u žen např. kvalitní kosmetika, klasický šperk nebo krásný kašmírový svetr. Muži jsou v tohle ohledu mnohem větší individualisté, každý z nich je jiný a časy, kdy se říkalo, že správný chlap by měl mít u sebe kvalitní kapesní nůž, jsou dávno pryč…Proto zde naleznete několik užitečných tipů na dárky pod stromeček, kterými nejen potěšíte, ale také překvapíte a ohromíte.

 Je obecně známo, že těmi komplikovanými bytostmi, které nad vším přemýšlí pětkrát, dělají si zbytečné starosti, tzv. „hrotí“, přehánějí, komplikují, jsou náladové, paranoidní a vybíravé, jsou ženy. Muži se považují za ty méně složité, nicméně toto rozhodně neplatí, pokud přijde na vánoční dárky. Muže není možné hodit do jednoho pytle. Jeden ocení značkové spodní prádlo, další exkluzivní gastronomický zážitek, jiný dobrou knihu, poukaz na seskok padákem nebo nářadí či doplněk pro své auto. Pro muže bohužel neexistují ty tzv. jistoty, kterými nic nezkazíte jako u žen. Pojďme se tedy zaměřit na může 21. století, muže, kteří jdou s dobou, milují lifestyle, výzvy, pozornost a chtějí mezi ostatními alespoň trochu zazářit.

 

  1. A opět zpátky k CK

Je to už takové staré klišé, ale po malém průzkumu lze tvrdit, že muži mají spodní prádlo od americké značky Calvin Klein zkrátka nejraději. Nejen, že „mycalvins“ jsou pohodlné, příjemné na těle, dobře drží, ale jsou také jakýmsi symbolem mužské přitažlivosti, stylu a sexappealu, což už v 90. letech ztělesnil americký herec a model Mark Wahlberg. Muži také používají prádlo jako doplněk, nechávají ho ležérně vykukovat z džín, čemuž většina dívek a žen jen těžko odolá. Prádlo je k sehnání klasicky v pražských CK prodejnách .

ck_underwear02

  1. Z kanceláře rovnou do horké pouště aneb Dior Sauvage

Sníte o muži, který je nespoutaný, volný, sebevědomý a sexy zároveň, pak darujte svému protějšku pánský parfém Dior Sauvage, který evokuje vůni hor, pouště a chuť svobody. Ve skutečnosti je kombinací silného koření a svěžího ovoce. Intenzivní a pikantní tony jsou výsledkem pepře, ambroxanu a bergamotu. Výsledkem je přitažlivý muž, který si věří, ví, co chce a umí se rozhodnout. Jsme si jisti, že vám dotyčný poděkuje.

ds

  1. Říkal někdo Polo Shirts?

Tzv. klasické pánské tričko s límečkem, každý jistě ví, o čem mluvíme. Polo Shirts jsou skvělou variantou pro muže, jejichž den je plný těch nejrůznorodějších aktivit od business meetingu, po firemní večírek, golfovou session s přáteli nebo i výlet s rodinou. Polo shirt je velice casual, nicméně ve vhodné kombinaci se sakem a lakýrkami působí formálně a elegantně. Pro Pola můžete zavítat do butiků Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, U. S. polo, Hugo Boss, Lacoste, Fred Perry nebo Sergio Tacchini.

 

p1

4. Že láska prochází žaludkem není žádný mýtus

Je všeobecně známo, že muži si potrpí na dobré jídlo a kvalitním gurmánské večeře. Proč tedy nedarovat synovi, partnerovi, bratrovi nebo i kamarádovi nějaký ten luxusní degustační zážitek? V Praze je jich nabízen opravdu nespočet. Na typu kuchyně nezáleží, vybere si zde každý. Muži často milují silná kořeněná jídla, proto např. indická restaurace Golden Tikka v Praze nabízí možnost gurmánského zážitku o předkrmu, třech hlavních chodech a zákusku s heslem “malé talíře s velkým jídlem”. Něco trošku jiného lze okusit v řecké restauraci Delphi, která nabízí báječnou degustační hostinu o třech hodech plnou masa a  feta sýru. Zajímavé zážitky nabízí také mnoho japonských, italských, francouzských i kubánských nebo srílanských restaurací, ale to už je pak na vašem výběru a na chuťových buňkách vašeho muže.

artfood

  1. Guilty Pleasures

Každý má jistě nějaký ten zlozvyk. Někdo si rád posedí u cigarety s přáteli, jiní preferují sklenku vína nebo jiného alkoholu, zatímco ostatní si třeba dopřejí nějakou tu kalorickou bombu. Jelikož bylo dobré jídlo zmíněno již v před tím, pojďme se tedy zaměřit na dárky, jako jsou drahé cigarety, doutníky nebo alkohol. Zde se opravdu musíme zamyslet a dobře si zanalyzovat celou situaci, musíme vzít v potaz, zda je muž kuřák, zda pije, jaké chutě má rád a zda by velice luxusní dárek, který však škodí lidskému zdraví, vůbec ocenil. Možná vám přijde zvláštní darovat návykovou látku, nicméně společnost uznává zásadu, že pokud to je opravdu jen svátečně, nemusí na tom být nic hrozného. Někteří pánové si potrpí na kvalitních doutnících např. značek Montecristo, Romeo Y Julieta Churchill nebo Cohiba. Jiní si zas velice rádi potrpí na kvalitním vínu, kde je toho na výběr tolik, že to ani nemá cenu vypisovat. Nechte tedy muže ve svém okolí alespoň na jeden večer zažít radost z něčeho nekalého, avšak tak přitažlivého.

pleasures

  1. Zážitky a vzpomínky nadevše

Mnoho lidí preferuje zážitky před materiálními věcmi. To se často týká i mužů, proto se nebojte být kreativní a klidně nadělte bratrovi, tatínkovi, nebo partnerovi nějaký ten wellness víkend, sportovní zážitek nebo třeba kratší dovolenou, kde by si vyzkoušel život v divočině. Na druhou stranu velký úspěch mívají také lístky na jízdu sporťákem, utkání oblíbeného týmu, koncert oblíbeného hudebního interpreta nebo třeba i divadelní představení a filmovou premiéru.

c

  1. Erotický náboj jak se patří

Je sice pravda, že muže nelze házet do jednoho pytle, nicméně jedna věc mužům přijde vždycky vhod. Tou jsou erotické hrátky a prožitek ze skvělého sexu. Proto jeden z ideálních dárků pro muže jsou právě tímto směrem orientované věci, ať už se jedná o nějakou společenskou hru v tomto duchu, nebo naopak hračku přímo do manželské lože. Nadělit mu dárek můžete kolikrát i na svém těle např. luxusním spodním prádlem či čokoládou na tělo.

adidas-calvin-klein-couple-friends-favim-com-3395716

  1. Fitness jako novoroční předsevzetí

Slyšíme to neustále: „Já začnu až od nového roku, budu chodit cvičit, musím zhubnout nebo musím nabrat a vyrýsovat se!“ Dejte tedy svému muži, bratrovi nebo klidně i tatínkovi ideální příležitost jak slova proměnit v činy a nadělte mu pod stromeček např. členství do fitness centra. V Praze je výběr veliký. K dispozici jsou fitness centra jako je Pure Jatomi, Holmes Place, BBC, Fitness Kentoya, Domyno, Contours Fitness atd. Není členství jako členství a existuje několik druhů, která lze dělit podle délky, ale také podle zahrnutých nabídek a produktů. V jednom je např. zahrnutý ručník a nápoj, v jiném lekce yogy  a spinningu zdarma, v dalším solárium anebo např. speciální spalovače, proteinové shaky či lekce a konzultace u osobního trenéra. Nejlépe uděláte, když se dotyčného muže zeptáte, co přesně by si představoval a podle toho mu darujete balíček zdraví právě pro něj.

workout-routines

  1. Podporujte jejich koníčky

Není důležité, zda se partner, syn, tatínek, kamarád či bratr věnuje tenisu, fotbalu, horolezectví, jízdě na koni, kreslení, fotografii nebo třeba sestavování malých modelů letadel a autíček. Je jasné, že neustálým používáním se vybavení opotřebuje a časem i zničí. Z tohoto důvodu je dalším ideálním dárkem pro muže dárek, který uplatní ve svém volném čase. Nejen, že rozvinete jeho chuť se dané aktivitě dál věnovat, podpoříte kreativitu, vytrvalost a pracovní morálku, ale uděláte mu také ohromnou radost. Je to opravdu jednoduché a nebudete muset složitě lítat po obchodních centrech a beznadějně čichat k 24. lahvičce s pánskou toaletní vodou a stále nevědět. Skvělé jsou outlety se sportovními potřebami, kde člověk pořídí od lyží, po tenisové rakety, rukavice do fitka nebo třeba i švihadlo, potítka, termo prádlo a podobné doplňky. Pro ty umělěcky založené je potřeba si najít prodejnu s potřebami právě na danou aktivitu ať už se jedná o keramiku, fotografii, kreslení či sběr starých artefaktů.

raketa

  1. Proč nezvěčnit to nejlepší?

Ačkoliv se to nezdá, každý muž dokáže být pěkný „cíťa!“ Rád si užívá společně strávené chvíle, vzpomíná na dojemné okamžiky a často si pamatuje i věci, které my jako ženy vůbec nepovažujeme za důležité. Proto jedním z ideálních dárků pro muže by bylo zapátrat v paměti po nějakém takovémto společně stráveném okamžiku např. z plesu, dovolené, společné oslavy narozenin, svatby nebo zimních radovánek a nechat fotku natisknout např. na set magnetů, nebo  z více takovýchto momentů  nechat vyrobit kalendář, nechat namalovat obraz, potisknout deku či povlečení, vytvořit fotoknihu atd. Nebojte se být kreativní a popustit uzdu své fantazii. Muži to zaručeně ocení.

image

 

zdroje: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11