• Lifestyle  • Sportovně-módní ikony

Sportovně-módní ikony

Špičkoví sportovci nezaznamenávají úspěchy pouze na poli čistě sportovním. Jak dámy sportovkyně, tak i jejich pánské protějšky se častokrát namanou do zcela jiného světa – do světa módy, a díky svým nápadům a též i zkušenostem, dokážou diktovat módní trendy jak ve sportu, tak dokonce i v klasickém oblékání.

David Beckham

Tato anglická fotbalová legenda se proslavila po celém světě nejen díky svému extrémnímu sportovnímu talentu a hráčskému umu, ale též díky svému módnímu citu. I když má David aktivní fotbalovou kariéru záložníka již za sebou, stále je označován za jednoho z nejvíce sexy a charismatických sportovců celé historie. Není se tedy čemu divit, že ještě dnes si jej řada módních značek vybírá jako hlavní tvář svých kolekcí, spodního prádla nevyjímaje. Už dlouhodobě spolupracuje se značkou H&M a úplně to nevypadá na konec vzájemné spolupráce. David je totiž naprosto senzační lapač zákazníků a vlastně i zákaznic. Svým osobitým stylem si získal miliony fanoušků napříč planetou a o jeho tetováních doslova kolují legendy. Není se tedy čemu divit, že se jej společnost H&M drží zuby nehty. Díru do světa udělal i pod znakem se svým vlastním jménem na čele kosmetických výrobků a parfémů pro úspěšné muže.

david-beckham_classic_fragrance

 

Cristiano Ronaldo

Slavného portugalského útočníka a jednoho z nejlepších fotbalistů celé historie netřeba představovat. Zná jej snad každý fotbalový nadšenec, ale nejen ti, kteří se zajímají o fotbal. Produktivní útočník hájící aktuálně barvy španělského Realu Madrid si přirozeně velmi zakládá i na svém vzhledu a snaží se za všech okolností vypadat výborně. Luxusní kousky oblečení u něj samozřejmě nejsou výjimkou. A jako spousta veleúspěšných sportovců se ani Cristiano nespokojil s takříkajíc cizí značkou a rozhodl se vytvořit svou vlastní CR7 – skládající se z jeho iniciál a hracího čísla na dresu. S kvalitní značkou tohoto fotbalového mága si můžete pořídit pomalu vše, na co si vzpomenete, od bot až po boxerky.

christiano-homotography-gq-06

 

Michael Jordan

Tento třiapadesátiletý rodák z Brooklynu je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob, a to právem. Vsázet si na výsledky zápasů na oblíbených internetových stránkách bet365 na celek hrající proti Michaelovu domovskému týmu Chicago Bulls by byla zřejmě skutečně šílenost. Za jeho přítomnosti v týmu bylo pomalu vždy předem jasné, kdo vyhraje, jelikož nastoupit proti rozjetému Jordanovi bylo něco, jako poprat se s buldozerem. Roku 1984 se ke všemu Michael rozhodl vytvořit vlastní značku obuvi a oblečení – Air Jordan. V současné době se jedná o dceřinou společnost Nike a po celém světě vykazuje velké úspěchy. Typický model bot Air Jordan je něco jako nová dimenze nejen sportovní obuvi a po zásluze sklízí velké ovace.

jordan-ultra-fly-jimmy-butler-shoes-04

 

Roger Federer

S firmou Nike též úzce spolupracuje tenisový sympaťák a genius s raketou Roger Federer. Tento švýcarský tenisový mág se nebál zabrousit i do branže s módním průmyslem, a to se mu skutečně podařilo. Jeho produkty vedené pod značkou RF se těší celosvětově velké oblibě, a to jak díky své nesporné kvalitě, tak díky svému neokoukanému vzhledu. Žijící tenisová legenda se pochopitelně nejvíce zaměřila na sportovní oděvy a obuv a celkově tenisové zboží – potítka, čelenky či kšiltovky. Stejně jako na kurtu, tak i zde ukázal svou eleganci, když originálně a zároveň i decentně použil své iniciály.

federer

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5