• Fashion News  • CINDY K představila svou limitovanou kolekci PARALLEL

CINDY K představila svou limitovanou kolekci PARALLEL

Designblok se představil v plné parádě a jednou ze značek, se kterou se zde můžete potkat je CINDY K, tedy česká módní značka designérky Cindy Kutíkové. V rámci kurátorského výběru HIGH CRAFT pořádanou ve spolupráci s VOGUE CS tu představila svou novou limitovanou kolekci PARALLEL.

Tato kolekce klade důraz na jedinečnost řemesla, hravé textilie, barvy a skleněné prvky. Při jejím zpracování vycházela Cindy ze svých předchozích dvou kolekcí pletenin, do kterých nyní převedla pixelové zobrazení. Výrazně se zaměřuje a inovuje technologii procesu výroby, použitý materiál a techniku ručně vytkávaných českých broušených korálků na novou úroveň.

Charakteristickým prvkem pro její tvorbu je použití maximálního množství barev, které pletací stroj umožňuje použít. Barevné linie jsou tak pojícím prvkem celé kolekce, která se dělí na sekci KNITWEAR a HAUTE COUTURE sekci tvořenou ručně vytkávanými skleněnými broušenými korálky.

,,Přidanou hodnotou této kolekce je hlavně materiál, kterým je ze 65% merino vlna. Dále, že veškerý vyvzorovaný materiál určený k likvidaci byl zpracován na výrobu doplňků a jedná se tedy o zero waste kolekci. A pak samotný technologický proces, kdy si u vzoru hraji s inverzním střídáním žakáru, tedy střídáním rubu a líce. Vzniklé svetry, kalhoty a šály jsou tedy oboustranné.ʺ Veškerá výroba probíhala v České republice za pomoci pletaře Mikuláše Bruknera.

CINDY K

Cindy Kutíková je absolventkou Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace na UMPRUM v Praze. Ve své diplomové práci transformací grafického designu netradičních materiálů propojila grafiku s módou a sklem. Díky tomu tak vznikl outfit kompletně vyrobený ze skleněných korálků, které u nás mají staletou tradici. Od své stáže v ateliéru módní tvorby na UMPRUM se intenzivně věnuje tématu praktického využití grafického designu v módním a textilním průmyslu, rozšiřování a stírání hranic mezi grafickým designem a ostatními uměleckými a řemeslnými disciplínami. Staví tak do kontrastu ojedinělost řemeslného zpracování proti digitálnímu světu a reprodukovatelnosti. Cindy je rovněž členkou studia PERMANENT OFFICE, tedy multidisciplinárního designové studia se sídlem v Praze, které se zaměřuje hlavně na vizuální identity pro designéry a módní návrháře, art direction, vizuální komunikaci, webdesign a v neposlední řadě rovněž textilní a módní design.

Zdroje: 1, 2, 3