• Gastro  • Kam zajít v Praze na koktejl?

Kam zajít v Praze na koktejl?

S přicházejícím podzimem hledáme místa, kde se můžeme schovat, ale zároveň si užít trochu zábavy s přáteli u kvalitních drinků. Přinášíme vám proto čtyři ověřené tipy na ty nejlepší koktejlové bary v Praze, ve kterých si vychutnáte jedinečnou atmosféru s příběhem. Na zdraví!

Alcron Bar

Nažhavte se prvotřídními koktejly míchanými skutečnými profesionály ve stylové, moderní atmosféře v jednom z jedinečných koktejlových barů v Praze. Odpočívejte zábavně, ve společnosti nápaditých chutí a vůní přenesených do koktejlových sklenic v osobitém a intimním prostředí. Zažijte dobrodružství s jedním z našich autentických koktejlů a vychutnejte si design ve stylu art deco, díky kterému je toto místo oblíbeným místem pro setkávání. Velmi zajímavě je řešeno i menu, ve kterém mimo jiné, najdete i 9 signature drinků, které se vážou k historii tohoto krásného místa. Za nás můžeme jednoznačně doporučit koktejl Alcron, který nese jméno architekta a hoteliéra Ing. Aloise Krofty. Byl to on, kdo postavil tuto budovu, a ta se tak stala prvním luxusním hotelem u nás.

AnonymouS Bar and AnonymouS Shrink’s Office

AnonymouS je koncept tří podniků (kromě uvedených ještě Ideas are Bulletproof). Každý koktejl je prezentován unikátním, hravým způsobem, některé doprovází i barmanská show. Část nabídky je navíc tajná a čitelná jen pod UV světlem, část – tzv. Anonymous Classics, což jsou twisty na oblíbené klasiky, je zase promítána na zeď. Koncept baru je inspirovaný filmem V jako Vendeta, komiksy a osobností spiklence Guye Fawkese, nebuďte tedy překvapeni, pokud vás barmani přivítají v této masce. Stylový interiér s tlumenými světly dotváří už tak tajemnou atmosféru a unikátní zážitek, který si odsud odnesete. Bezpochyby “must-visit spot” s top koktejly v Praze.

Za návštěvu stojí také druhý podnik AnounymouS Shrink´s Office, kde si koktejl vybíráte v podstatě naslepo podle obrázků na základě tzv. Rorschachova testu. Vše je postaveno na hře se smysly a vědomím a buďte si jistí, že tady vám dokážou namixovat tu správnou “medicínu”. Bar navazuje na tradici amerických barů z dob prohibice a není tedy divu, že bar je skrytý v podzemí a vchod najdou jen ti, kteří pečlivě hledají.

L’Fleur Mixology and Champagne

Tento pražský koktejl bar s elegantním francouzským názvem a atmosférou období Belle Epoque je synonymem špičkové mixologie. Pověst jednoho z nejlepších koktejl barů v Praze si získal i mimořádně širokou nabídkou šampaňského. Ostatně hned u vstupu vás přivítá socha Doma Pérignona (mnicha považovaného za “otce šampaňského”, současně značka nejluxusnějšího šampaňského). Ať už zvolíte některý z klasických, signature koktejlů nebo si necháte od zkušených barmanů připravit drink na míru, nemůžete být zklamáni. Před pár lety došlo ke spojení baru s bistrem, koktejl tak můžete doplnit i nějakou lahůdkou z francouzské kuchyně.

Black Angel’s Bar

Black Angel’s Bar a jeho menu je vytvořeno podle dochovaných poznámek a náčrtů české barové legendy minulého století Aloise Krchy, které se našly při rekonstrukci budovy s původním názvem „U Černého anděla“. Bar je postaven ve stylu prohibičních podniků 30. let, tzv. „public house“, v nichž se potkávali lidé všech společenských vrstev se svými známými a přáteli, aby po těžkém pracovním dni potěšili ducha sklenkou dobrého drinku. V té době byl zcela nepochopitelně zakázán! V prostorách s původním románským a gotickým kamenným zdivem, navozujícím atmosféru utajovaného „scházení se“, se ponoříte do nálady černobílých filmů, v nichž jména koktejlů nebyla jen prázdnými názvy.

Foto: archiv podniků