• Styling  • Co na sebe na zimní plesovou sezónu

Co na sebe na zimní plesovou sezónu

Plesy, bály a večírky patří už tradičně k zimním měsícům a je třeba se na ně vhodně obléct. Večerní toaleta by měla být zajímavá, slušivá a především hodná této společenské události. Jaké tedy zvolit šaty, boty a doplňky, abyste byla za všech okolností za hvězdu?

Pojďme se tedy podívat na pár triků a rad, jak být (jako obvykle) krásná a dokonalá!

Společenské šaty

Na méně okázalé události se hodí i kratší šaty, tzv. malé večerní, společenské koktejlky nebo delší jednoduché modely. Na opravdu nóbl akce je dlouhá plesová róba až na zem nezbytností.

Jaké zvolit doplňky a obuv?

Psaníčko je jasná volba

Večerní kabelka by měla být malá, ideálně bez řetízku či pásku na rameno. Elegantním psaníčkem v barvě šatů, ať zcela jednoduchým, či zdobným, rozhodně nic nezkazíte.

Nezbytné i méně nutné kousky oblečení k šatům

Jednoduchou toaletu můžete doplnit lehkým přehozem, nápadnější róbu pak kožešinovou štolou či bolerkem. K modelům na ramínka či s korzetovým živůtkem zvolte dlouhé rukavičky nad loket. Ke krátkým šatům jsou punčochy nutností, naopak do otevřených střevíčků si je neberte. Spodní prádlo nesmí být vidět.

Lodičky

Vezměte si třeba klasické lodičky na jehlách, a to s extra špičkami, pásky přes nárt i nad kotníkem, vysoké platformy i ultratenké podrážky, jehlové podpatky i „kačenky“, stejně jako abstraktní ozdoby nebo naprosto jednoduchý, čistý dezén.

Sandálky

Na večerní party je možné obout i páskové sandálky, ideálně opět na vyšším podpatku. Nízké kramfleky předem odpouštíme pouze „eiffelovkám“ nebo dámám, jejichž partner trpí nízkým sebevědomím a výška jeho drahé polovičky ho případně sráží ještě více do kolen.

Ideální botky na tanec jsou samozřejmě ty s uzavřenou špičkou, neboť nikdy nevíte, na jakého tanečníka můžete narazit, a také s upravitelným páskem kolem paty. Nutno podotknout, že v letošních kolekcích se to těmito skvosty roztrhl pytel, a proto máme na výběr z mnoha modelů.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16