• Beauty  • Cool léto – kosmetické vychytávky aneb Jak zvládnout léto bez make-upu

Cool léto – kosmetické vychytávky aneb Jak zvládnout léto bez make-upu

Horké letní dny se blíží a my chceme pořád vypadat krásně, upraveně, ale bez roztejkajícího se make-upu po celém obličeji. Dneska pro vás máme několik tipů, jak docílit krásně vypadající pleti i bez make-upu, roztékající se řasenky a bronzeru, který nedrží na svém místě!

Hydratace a ochrana

Základem a nejdůležitějším krokem vůbec je krém, který byste měly používat každý den, bez výjimky. Krém s minimem chemických složek, lehký, hydratační a příjemný. Zvlášť v létě je hydratace opravdu důležitá. Místo klasického krému můžete sáhnout po krému s gelovitou konzistencí, který je, zvlášť na léto, opravdu praktický. Mimo krémů určitě nešlápnete vedle se séry, která pleť ještě více napumpují vitamíny!

Sleneční paprsky vysušují pleť a mohou tvořit pihy a pigmentové skvrny, kterých se opravdu obtížně zbavuje, proto lehká vrstva opalovacího krému (zvlášť na obličeji) je must have (zvláště pro starší pleť).  Super tip je přimíchání opalovacího krému do vašeho hydratačního krému (což je vždy potřeba odzkoušet, ne každý výrobek míchání snese)!

A co místo make-upu?

Pleť již máme zhydratovanou, prozářenou a připravenou na další krok!

Pokud máte pleť bez nedokonalostí nebo své dokonalosti milujete a chození bez make-upu vám nečiní žádný problém, plus pro vás! Vždy je ale dobré, aby na pleti byla nějaká ochranná vrstva. Make-up má v tomto případě dobré ochranné schopnosti a nečistoty se nezachytávají na vaší pleti.

V létě je vrstva make-upu ale docela nekomfortní. Místo klasického make-upu existuje spousta bb krémů nebo cc krémů, což je dobrá náhrada make-upu, jelikož nejsou silné a netvoří na obličeji masku.

Dobrým řešením je také tint cream, neboli tónovací krém! Vyrábí ho velké množství celosvětově známých značek a je k dostání v mnoha odstínech. Tint krém vám krásně sjednotí pleť a dodá potřebnou hydrataci.

Co na oči?

Voděodolná řasenka je klasika, po které alespoň jednou v životě sáhla jistě každá z nás.  Je to řešení, které je jednoduché, ale ne vždy zcela spolehlivé. Najít správnou voděodolnou řasenku je mnohdy celkem oříšek.

Pokud vás ale trápí světlé řasy, možností je klasické „obarvení“, kdy si necháte řasy nabarvit – řasy jsou tmavé a nic se neroztéká. Pokud vás trápí naopak řasy kratší, můžete zkusit prodloužení řas.

Rty

Mimo klasické rtěnky, balzámy nebo konturky existují na trhu „rtěnky“, které si nanesete, necháte působit, poté odloupnete a rtěnku máte celý den, dokud ji neodlíčíte!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5