• Fashion News  • Cyklistické šortky na 6 způsobů

Cyklistické šortky na 6 způsobů


Cyklistické šortky neboli biker shorts už nejsou k vidění pouze na kole. Jsou doslova všude, v různých barevných nuancích a střizích. V minulosti byly elastické kraťasy považovány za součást šatníku pouze pro sportovce. Módní návrháři tento oděv oslavovali a znovu objevili již na přelomu 80. let. Svůj největší comeback však zažívá až nyní díky trendsetterce Kim Kardashian.

Módní domy opět experimentují s jeho variantami. Značka Chanel zkombinovala šortky s elegantním prvek. Stella McCartney se nechala unášet dámskou romantickou variantou s květinovými motivy. Futurismu se chopila značka Fendi, oděv vytvořila v rozmanitých barvách s moderními kapsami na topech a páscích. Ukazují nám, že vše je dovoleno, záleží pouze na našem vkusu a fantazii.

Začátek oděvu vychází ze sportu. Posléze je na novou úroveň posadila princezna Diana, která v 90. letech již nosila různé kombinace tohoto kousku v nespočetně barevných variacích s tričkem či mikinou. Nejznámější supermodelka na světě, Naomi Campbell, předváděla bílou verzi šortek na jedné z módních přehlídek na přelomu dekády. V 90. letech tak tvořily nedílnou součást nutných kousků pro jarní a letní sezónu. Cyklistické šortky jsou však oblíbené zejména pro svou funkčnost, pohodlí a přizpůsobivost díky vysokému podílu elastanu. Přilnou na tělo jako druhá kůže a skvěle odvádí pot.

Za návratem tohoto trendu stála Kim Kardashian West. Začátek kontroverzního trendu krátkých upnutých šortek proběhl již minulý rok. Známá americká trendsetterka do té doby preferovala legíny, které upozorňovaly na její křivky. Zcela pozvolně započala trend a následoval ji celý svět v popředí s blogerkami a influencerkami. Kim povznesla ležérnost cyklistických kraťasů i na večerní outfit. V minulém roce si dokonce na bikershorts vytvořila vlastní byznys. Založila si firmu na stahovací prádlo s názvem Skims, kde uvedla nejrůznější varianty šortek. A od té doby módní svět přinesl mnoho slušivých kombinací.

Fendi

Chanel

Stella McCartney

Off White

Fenty X Puma

Prada

Zdroje : 1., 2., 2., 3., 4., 5., 6., 7.,