• Styling  • DailyStyle inspo: Jarní styling, jak nosit a kombinovat oversize mikinu s kapucí

DailyStyle inspo: Jarní styling, jak nosit a kombinovat oversize mikinu s kapucí

Pokud patříte mezi zastánkyně pohodlné módy, rozhodně zbystřete! Mikina je v mnoha případech stále považována za součást ryze sportovního šatníku a v důsledku tohoto tvrzení se již ani nepozastavíme nad možnou univerzálností tohoto kousku. V dnešním článku si ukážeme, jak z obyčejné mikiny udělat dominantu vašeho outfitu s možností přetvoření do mnoha variabilních stylů.  

Teplákové soupravy hýbou módním světem

Teplákové soupravy se vlivem pandemie staly takřka denní uniformou každého z nás. Napříč touto situací tyto ladící soupravy nabraly zcela nový rozměr a mnoho z nás se jejich pohodlnosti zkrátka nemůže nabažit. Rozhodně se nebojte soupravy přenést z domácího prostředí i do toho venkovního, kdy v kombinaci s teniskami může vzniknout skvělý ležérní outfit.

Mikina v kombinaci s nadčasovým sakem

Kombinace saka a mikina je pro mnohé z nás nepředstavitelným spojením. Přeci jenom se jedná o kombinaci elegantního kousku se sportovním, ovšem právě tato kombo se stalo jedním z nejžhavějších trendů letošního jara. Oversize mikiny se překvapivě skvěle kombinují i s oversize saky, které je ovšem vhodné doplnit již o užší kalhoty. 

Designová mikina jako dominanta celého outfitu

Není pravidlem, že mikinu je vždy třeba kombinovat s dalšími výraznými komponenty tak, aby váš outfit vypadal zaručeně originálně a nabral zcela nový rozměr. Stačí pouze šáhnout po takové variantě, která svým vzhledem bude poutat pozornost již na první pohled. Zkuste se tedy namísto jednobarevné klasiky porozhlédnout po takové variantě, která bude oponovat nevšedními vzory či potisky.

Mikina v kombinaci se sukní dodá outfitu punkový nádech

Pokud se domníváte, že mikinu lze kombinovat pouze s klasickými džíny nebo kalhotami, ihned vás vyvedeme z omylu. Jedním z dalších překvapivých spojeních je mikina v kombinaci se sukní. Kombinace těchto dvou kousků dokáže vytvořit outfit mnoha podob a nejrůznějších stylů. Mikinu lze kombinovat například se skládanou sukní, která dodá celému outfitu rázem punkový nádech, zároveň lze docílit i něžného stylu ve spojení s elegantní saténovou sukní.   

Nebojte se vrstvení

I v jarním období se potýkáme s neustálými výkyvy počasí. Chladnější dny tak vyžadují správnou volbu outfitu, kdy vrstvení oblečení je rozhodně osvědčený způsob, jak zůstat v teple a zároveň vypadat stylově. Možná budete překvapeny, jak variabilně lze navrstvit obyčejně neobyčejnou mikinu. Jedním ze způsobu navrstvení je tak doplnění mikiny o klasický rolák a kožené bundy, která dodá celému outfitu správný rockerský nádech.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11