• Beauty  • DailyStyle inspo: Make-up z přehlídky DIOR SS21

DailyStyle inspo: Make-up z přehlídky DIOR SS21

Make-up z přehlídkových mol často bývá pomyslnou třešničkou na dortu, která by měla skvěle doplnit předváděné oblečení. Pro kolekci Spring-Summer 2021 se kreativní a vizuální ředitel Dior Makeup Peter Phillips rozhodl tentokrát vsadit na výrazné oči a zářivou pleť. Jaké produkty použil, aby docílil tento „statement look“?

Pleť

Pleť Peter nechal velice přirozenou, vsadil na kvalitní podklad a zvolil sérum Capture Totale C.E.L.L Energy Super Potent Serum, které bojuje proti stárnutí pleti, následně pak nanesl Capture Totale C.E.L.L. Enery Firming & Wrinkle-Corrective Creme – který pleť zklidní a zajistí ji mladistvý a zdravý vzhled.

Žádné perfektně provedené líčení by se nemělo obejít bez kvalitní podkladové báze, Peter vybral Dior backstage Face & Body Primer a jako make-up použil oblíbený Dior Backstage, odstín potom přizpůsobil každé modelce zvlášť a na závěr použil  Dior Forever Skin Correct, který patří mezi tzv. multilíčidla, protože ho můžete použít nejen jako korektor, ale také jako konturovací krém, rozjasňovač nebo primer.

Oči

Peter Phillips se rozhodl celý finální look směřovat na oči, protože chtěl vytvořit obraz silné a nezávislé ženy, právě oči jsou totiž pomyslnými okny do duše. Základem silně orámovaných očí se stala tužka Diorshow 24h Stylo 091 in matte black s krémovou texturou a extrémní výdrží. Tužkou dosáhl na očích ostrého až grafického finiše. Tomuto líčení nechyběly ani stíny  5 Couleurs Couture 649 Nude Dress Palette, ze kterých Peter vybral matný tělový odstín, který nanesl na horní víčka. O konečný wow efekt se postaralo použití kleštiček na řasy v kombinaci s řasenkou Diorshow Iconic Ovecurl, kterou aplikoval pouze na horní řasy.

Rty

O reprezentativní finální vzhled se postaraly hladké plné rty. Peter Phillips nejdřív vsadil na scrub Dior Lip Sugar Scrub 001 Pink, který pokožku rtů zbaví nežádoucích šupinek a následně nanesl lesk Dior lip Maximizer 001 Pink, díky kterému rty působily „napumpovaně“ a šťavnatě.

Na závěr se můžete podívat na rozhovor se samotným Peterem Phillipsem, ve kterém ukazuje krok po kroku postup líčení a můžete si ho tak snadno zkusit i doma na vlastní kůži.

Zdroje: 1, 2. 3, 4, 5