• Styling  • DailyStyle inspo: oversize sako 5x jinak

DailyStyle inspo: oversize sako 5x jinak

Sako je nedílnu součástí každého šatníku. Jsou mezi námi tací, kteří stále neví, jak saka zkombinovat. Existuje hned několik střihů, ze kterých můžete vybírat. Co ale takové oversize sako? Letos se stalo hitem a dá se sehnat pomalu ve všech obchodech. Pokud tápete, jak ale tento střih nosit, připravili jsme menší inspiraci! Pojďte se na to s námi podívat!

Oversized saka jsou letošním žhavým trendem a existuje několik možností, jak ho vynosit. Outfit číslo jedna – casual elegance. Džíny, rolák, oversize sako, jak typické. Je to snad nejjednodušší, ale přesto nejvíce oblíbená a stále trendy kombinace, jak sako obléci. I přes oversize stříh se nemusíte bát, že zanikne vaše elegance. K tomuto typu saka se perfektně hodí podpatky a dodají tak outfitu korunku. Jestli si troufnete se odlišit od ostatních a vylepšit tak tento look, sáhněte po koženém saku. Dodá tak outfitu kapku troufalosti a rebélie.

Další náš tip, jak oversize sako využít a zkombinovat, je za použítí pásku. Velký střih není šálek kávy každého… Proto, kdo chce upozornit například na svoje křivky a zvýraznit pas můžete sako lehce stáhnout právě pomocí pásku nebo například menší ledvinky. Sako tak rázem vypadá jako nový kousek v šatníku.

Možná to pro někoho bude kliše, ale dalším outfitem jsou kostýmky, kdy oversize střih vyměníme za fit. I u stylistů je tato kombinace velmi oblíbená a my se ani nedivíme. Volný střih Vám zajistí pohodu, ale udržíte si i stálou eleganci.

Vyměňte sako za kabát!

Saka nemusíte nosit jen ke kalhotům a riflím. Delší střih oceníte především, když se chystáte obléknout sukni nebo kraťasy. Pak jen stačí doplnit vysoké kozačky, módní holínky nebo chelsea boty a elegantní verze je na světě.

Pro odvážnější tu je jeden speciální tip. Poslední možností, jak tento kousek vynosit je jako šaty. Ano, sako místo šatů. Stejně jako u předešlého tipu, právě díky delšímu střihu, si můžete dovolit ze saka vytvořit šaty. Nezapomeňte ale v chladnějším počasí na silonky a pod sako oblečtě například teplý rolák.