• Styling  • Deset kousků, se kterými si vystačíte na dovolené

Deset kousků, se kterými si vystačíte na dovolené

Za pár dní odjíždíte k moři. Kufr leží otevřený na zemi a zeje prázdnotou, zatímco vy stojíte bezradně před šatní skříní a přemýšlíte, co si do omezeného prostoru máte zabalit? Poradíme vám!

Oblečení navíc není to jediné, co se do zavazadla má vejít. Dost místa zabere také obuv nebo kosmetika. Navíc musíte také myslet na to, že si budete chtít dovést něco zpět. Ať už nějaký suvenýr nebo nové šaty. Je tedy třeba balit tak, aby vám zbylo alespoň malé místečko a taška se dala pohodlně zapnout. Pokud je zavazadlo tak nacpané, že si na něj musíte minimálně sednout, jinak se k sobě zipy ani nepřiblíží, měla byste s největší pravděpodobností něco z kufru vyndat.

Co si vlastně vzít s sebou?

Doporučujeme si předem zjistit, jaké počasí vás v cílové destinaci čeká. Ani u moře totiž nemusí být pořád slunečno a obloha bez mráčku. Základním pravidlem je vybírat jednotlivé kusy oblečení tak, aby se mezi sebou daly dobře kombinovat. V kufru se tak objeví především základní kousky, které ale můžete oživit vhodnými doplňky, co moc místa nezaberou. Při balení si také hlídejte materiály, je lepší se držet těch přírodnějších, které jsou většinou prodyšnější a do horkého počasí vhodnější.

Zabalte si:

Jednobarevná tílka – rozhodně nezapomeňte doma bílé, černé a modré. Počet a barva ostatních je na vás.

Bílé tričko s modrými proužky – s námořnickým stylem na dovolené nikdy nešlápnete vedle. Je kombinovatelné téměř se vším.

Jeansové kraťasy – nejlépe ty s vysokým pasem. Můžete je nosit klasicky se zastrčeným tričkem dovnitř nebo si k nim vzít jen vršek od plavek.

Plavky – ideálně dvoje. Zkuste zvolit takové, které se mezi sebou dají kombinovat. Ve výsledku tak budete mít čtvery, co víc si přát?

Šaty – opět platí alespoň dvoje. Jedny lehoučké, které vynosíte cestou na pláž. Další vhodné na večerní procházku či na oběd.

Klobouk – či jinou pokrývku hlavy. Klobouk je ale nejstylovější a můžete jej umístit těsně pod víko kufru.

Žabky – v čem jiném jít k moři?

Sandálky – myslete na to, že je budete nosit k šatům a jeansovým šortkám. Přibalte jen ty, které máte pořádně prošlápnuté.

Menší kabelku – na mobil, drobné a balzám na rty. Menší až střední crossbody kabelka se na procházce po městě bude hodit.

Něco teplejšího – cardigan, kožená bundu či jeansová bundička. Záleží na ostatních kouscích, které jste si zvolily a také na vašich preferencích.

Teď už stačí jen přihodit pár oblíbených šperků, šátek či barevný pásek a máte hotovo. Snad ještě zaskočte do drogerie pro opalovací krém s vyšším faktorem  a můžete vyrazit na dovolenou bez obav o to, zda jste něco nenechaly doma.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11