• Beauty  • Potraviny pro zářivé vlasy

Potraviny pro zářivé vlasy

Toužíte po lesklých a zdravých vlasech? Je to jednoduché! Změňte jídelníček. Cokoli, co do svého těla vložíte, se projeví i navenek. Využijte tento princip ve svůj prospěch.

Vejce

Vajíčka jsou skvělým zdrojem bílkovin, které napomáhají rychlejšímu dorůstání přirozeně vypadlých vlasů. Také jsou bohatá na železo, jež je základním prvkem pro zdravý růst.  Pokud vaše tělo trpí nedostatkem železa, projeví se to právě i nadměrným vypadáváním vlasů.

Řecký jogurt

Je bohatý na proteiny a kyselinu pantothenovou (vitamín B5), kterou často najdete i ve vlasových produktech. Ta se stará o to, aby kořínky, ze kterých vlas vyrůstá, zůstaly zdravé, a díky tomu byly vlasy v kondici.

Špenát

Obsahuje železo, karoten, vitamín C a kyselinu listovou – všechny tyto zázračné prvky jsou důležité pro lesklé prameny. Nedostatek vitamínu C přispívá k lámání vlasů.

Vlašské ořechy

Jsou jediné z velké rodiny ořechů, které mají tak vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Jsou plné vitamínu E, jenž chrání vlasy před poškozením sluncem, a biotinu, díky kterému předejdete nadbytečnému vypadávání vlasů. Vlašské ořechy také obsahují měď, jež pramenům dodá bohatou barvu s přirozenými odlesky.

Losos

Je bohatý na protein a vitamín D, což jsou látky, které podporují růst vlasů. Ale nezanedbatelná je i funkce omega-3 mastné kyseliny. Zdravé tuky tělo zpracuje, a díky nim jsou mimo jiné vlasy i pokožka hydratovanější a lesklejší.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4