• Fashion News  • Dior Haute Couture AW 2016-17

Dior Haute Couture AW 2016-17

Včera 4. 7. 2016 proběhla v Paříži přehlídka módního domu Dior Haute Couture pro sezónu podzim-zima 2016.

Lucie Meier a Serge Ruffieux se vrátili ke zdroji, základům domu: ateliérům. Symbolicky byla jejich kolekce uvedena v salonech krejčovského umění 30. Avenue Montaigne – v intimním prostředí pro kolekce věnované znalostem a vynikající řemeslné práci ateliérů Dior, poezie jejich práce.

FFRE0143

Bar Suit je hlavní inspirací. Ovšem inspirace jde nad rámec formy a podpis siluety přesýpacích hodin saka a plné sukně, zahrnující každý aspekt Bar Suit. Celá kolekce je v původní paletě barev, brilantním kontrastu černé a bílé.

FFRE1566

Černá a bílá má mimořádně důležité místo pro Lucii Meier a Serge Ruffieuxe. Tato kombinace je nezákladnější reprezentací duality: mužské a ženské, historické a moderní. Monsieur Dior sám zbožňoval vzájemné působení dvou:  “Bílá,” řekl, “je jednoduchá, čistá a jde se vším,” zatímco prohlásil, “Mohl bych napsat celou knihu o černé”.

FFRE0506

Ve skutečnosti je reinterpretována také struktura Bar Suit. Meier a Ruffieux začali se sukní, experimentovali s plisováním a drapérií u večerních šatů a dlouhých sukní. Jejich podšívky, vrstvy organzy, které jí dávají tělo. „Nový look“ je objemově lehčí, současnější, je to duch ateliéru vyjádřený skrze krejčovství.

FFRE0415

Podívejte se na video z včerejší přehlídky. Co na ní říkáte Vy?