• Events  • Dior oslavil své 70. výročí velkolepou výstavou, která vám vezme dech!

Dior oslavil své 70. výročí velkolepou výstavou, která vám vezme dech!

Když se řekne Christian Dior,  jistě se mnohým z vás vybaví množství oslnivých šatů, jimž nelze odolat, či všeříkající úsloví – krása střídá nádheru. Legendární módní dům letos slaví 70 úspěšných let svého trvání a při této vyjímečné příležitosti uspořádal jeho tým majestátní výstavu, na které lze dechberoucí modely spatřit na vlastní oči. Jak taková výstava vypadá?

Odkaz talentovaného návrháře, jemuž se dostalo pozornosti především díky sofistikovanému vyzdvihování ženských křivek, ovlivňuje zásadním způsobem módní trendy až do dnešního dne. Jeho dílo začalo přitom vznikat již po druhé světové válce, kdy se Dior podílel na obnově Paříže jakožto města módy, a do konvenčních oděvů 50. let vnesl špetku extravagance.

Vývoj legendárního Bar Suit kostýmku

V čele značky se od náhlé smrti Christiana Diora v roce 1957 objevilo na pozici kreativních ředitelů několik zvučných jmen jako například Yves Saint Laurent, John Galliano či Raf Simons.

Expozice s názvem Christian Dior: Couturier du Rêve [Christian Dior: Couturier Snů] v pařížském Musée des Artes Décoratifs mapuje vývoj značky od jejích prvopočátků, tedy od roku 1947, až do současnosti a rozhodně je na co se dívat!

Sám Christian Dior byl velkým milovníkem umění a dokonce vlastnil svou galerii. Právě proto je součástí expozice množství obrazů a jiných uměleckých předmětů, které jeho tvorbu výrazně ovlivnily.

Mimo jiné jsou vystavena také díla jeho nástupců Yves Saint Laurenta, Rafa Simonse, Johna Galliano a dalších, včetně stávající kreativní ředitelky Maria Grazia Chirui, která zatím pro módní dům vytvořila 2 kolekce.

V severním křídle paláce Louvre jsou k vidění nejen šaty a doplňky, ale i mnoho ojedinělých dokumentů včetně ilustrací, návrhů a poznámek, které doposud nebyly zpřístupněny veřejnosti.

Vystaveny jsou od 5. července a v krásných prostorách setrvají až do začátku ledna příštího roku.

Takže pokud do té doby zavítáte do Paříže, určitě si nenechte výstavu ujít!

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9