• Lifestyle  • Dítě je na světě aneb tipy pro novopečené maminky

Dítě je na světě aneb tipy pro novopečené maminky

Milé novopečené nebo nastávající maminky, rozšířili jsme pro vás náš magazín o články zaměřené právě na vás a vaše ratolesti. Nevíte si rady, jaký kočárek vybrat? Přemýšlíte, co všechno sbalit na dovolenou? Víte, jak pojmenujete vaše miminko či jak se po porodu opět dostat do kondice? To vše a mnohem více se nyní dozvíte na stránkách DailyStyle. A abychom se na vše podívali pěkně od začátku, v dnešním článku vám prozradíme tipy na to, jaké základní věci budete vy i vaše miminko potřebovat po porodu.

Myslete na sebe

Vzhledem k tomu, že si není třeba nic nalhávat a protože každá z nás dobře ví, že porod, kojení a následná péče o miminko není procházka růžovou zahradou, myslete na to, abyste byla co možná v nejlepší kondici. A protože to není nic jednoduchého, neboť DSC_3724zjistíte, že tak málo jako teď jste nespaly ani v době největších pařících akcí, zkuste doplnit svou stravu o vyvážený a komplexní doplněk stravy.

Ačkoli by měl být jídelníček kojících žen pestrý a bohatý na vitamíny a minerální látky, ne vždy se najde čas na pravidelnou stravu, natož na přípravu kvalitních pokrmů. I proto je jedním z řešení doplněk stravy, který vám dodá důležité vitamíny, minerální látky, omega-3-mastné kyseliny a další živiny. Pokud chcete podpořit tvorbu mléka, vyzkoušejte čaje, které obsahují bylinky jako fenykl, kontryhel, jeřabinu nebo kopřivu dvoudomou. To bychom měli první pomoc pro novopečené maminky a nyní zpět k děťátkům.

Co vám nesmí chybět?

V prvních dnech života vašeho miminka budete nejčastěji využívat pleny, jednorázové přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, krém na opruzeniny a pudr. Co se týče oblečení, samozřejmě záleží na ročním období, ale v základní výbavě by vám nemělo 20504227675444982a4b82dded233f92chybět dostatek bodyček – ideálně s bočním zapínáním (každá maminka totiž brzy zjistí, že co jde přes krk, není nejideálnější variantou), polodupaček a overálků, které jsou pro miminka nejpohodlnější a pro vás nejpraktičtější. U oblečení pro novorozeňata i kojence dbejte na to, abyste kupovaly 100 % bavlnu. Předejdete tak případným alergickým reakcím či nechtěným potničkám.

Dítě pod kontrolou

Skvělou vychytávku, která vám umožní mít miminko neustále na očích a přitom mít volné ruce, představuje hnízdo. Zvláště pokud máte menší byt a nemůžete mít i v obývacím pokoji kolíbku nebo postýlku, kam byste mimi na chvíli uložily, když se potřebujete například najíst. V hnízdě je mimčo v bezpečí a pohodlí. V případě, že máte bezbariérový byt nebo dům, můžete si pořídit i praktickou mini postýlku na kolečkách, kterou jednoduše přesunete z bodu A do bodu B.

Další vychytávkou, která přinese klid zejména maminkám prvorodičkám, ale neztratí se ani u dalších dětí, je monitor dechu. V relativním klidu budete moci miminko uložit do postýlky, aniž byste se každých deset minut zvedaly z postele a kontrolovaly, zda je vaše dítě v pořádku.

Krmení a jiné vychytávky

Některé miminky mají problém s kojením, a proto je dobré mít u sebe lahvičku, která je vyrobena tak, aby napodobovala styl kojení. Miminko se tak může pohodlně nakrmit, a přesto se neodnaučí kojit. Tato lahvička je navíc dobrá i pro maminky, které StockSnap_P55ERL6MNAnerady krmí na veřejnosti. Ty si kromě lahvičky ovšem mohou pořídit i speciální šátek, který si na sebe natáhnout kdykoli, kdy potřebují dítě nakrmit.

A když už jsme zmínili lahvičku, v případě kojení je dobré mít po ruce odsávačku, ideálně elektrickou. Přestože ji pořídíte za podstatně vyšší cenu, ušetřený čas oproti manuální nejednou oceníte. V souvislosti s lahvičkami, dudlíky a odsávačkami je praktické mít doma i sterilizátor, díky kterému budete mít vše vždy čisté a sterilní. Ideální je sterilizátor do mikrovlnné trouby, který můžete jednoduše sbalit a využít případně i na vašich cestách.

Věcí, které můžete pro miminko pořídit, je nepřeberné množství. V prvních dnech jeho života vám však bohatě postačí pár základních kousků. Samozřejmostí je postýlka, kočárek, autosedačka a mnoho dalších, ale o tom zase někdy příště.


Zdroj: 1, 2, 3, 4