• Lifestyle  • Divadlo žije i v létě. Na co se můžete podívat?

Divadlo žije i v létě. Na co se můžete podívat?

To, že divadla mají o letních prázdninách také prázdniny a nehrají, ví snad každý milovník tohoto umění. Stejně tak ví, že ale fungují tzv. letní scény, které nabízejí program i během léta. Letošní rok je ale jiný. S ohledem na dlouhotrvající pandemii, při které divadla zůstala během sezóny zavřená se můžeme těšit na letní scény i divadel, které je normálně nemají. Která pražská divadla můžete v létě navštívit? Sepsali jsme pro vás několik tipů.

Letní scéna divadla Ungelt

Tak toto divadlo, v čele s ředitelem Milanem Heinem, je stálicí mezi letními scénami. Samotný Ungelt se nachází v centru Prahy, ale jeho letní scénu najdete na Novém světě, kousek od Pražského hradu. Vybrat si můžete hned z několika her: 4000 dnů v rámci projekce (vzpomínka na herečku Hanu Maciuchovou), Deštivé dny, Kdokoli může dělat cokoli, Drobečky z perníku. K tomu všemu si můžete užít skvělou kávu a dezert v nedaleké kavárně Nový svět a pak si udělat večerní procházku pražskými uličkami.

Švandovo divadlo

Švandovo divadlo na Smíchově obvykle v létě opravdu nehraje. Letos ale udělali výjimku. Již v červenci odehráli několik představení a na další se můžete těšit od druhé půlky srpna. Bude se hrát například CRY BABY CRY, Ať vejde ten pravý nebo Pohřeb až zítra.

Letní shakespearovské slavnosti

Tak tohle to je klasika, která nikdy neomrzí Letní shakespearovské slavnosti. Brno, Praha, Ostrava a Bratislava. Všechna tato města si mohou užít atmosféru této divadelní akce. Jedna hra několik dní po sobě a pak jiná hra Bouře. Mnoho povyku pro nic. Dvaja páni z Verony. Zimní pohádka. Hamlet. Veselé paničky windsorské. Romeo a Júlia. Komédia omylov. To chcete! Alespoň jednou zažít Shakespeara.

Losers v Anežském klášteře

Trochu jiné divadlo, akrobatické, nabízí akrobatická skupina Losers Cirque Company. Domovskou scénu mají v branickém divadle Bravo!. V létě však hrají převážně v Anežském kláštere. A věřte, že jejich představení jsou dechberoucí. Je libo The Losers, Konkurz, Vzduchem? Račte vstoupit do kláštera.

Letní scéna Hudebního divadla Karlín

Pokud patříte mezi milovníky muzikálů, pak rozhodně navštivte letní scénu Hudebního divadla Karlín v Praque kempu Letňany. Těšit se můžete na několikrát odloženou premiéru muzikálu Rebelové, klasiku Jesus Christ Superstar, Carmen nebo Sestra v akci. Horkou specialitou pak je Horečka nedělní noci, která je napěchovaná hudební hity a známými tvářemi.

Hvězdné léto pod Žižkovskou věží

Nejedná se o letní scénu divadla Járy Cimrmana, které je Žižkovské věži nejblíže, ale o letní scénu divadla Kalich, která zde uvede jak klasické kusy, tak i očekávanou  premiéru francouzské komedie Pusťte mě ven! V hlavní roli s Ivou Janžurovou. Další libovkou učitě bude hra Žena za pultem: pult osobnosti s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem nebo komedie Můžem i s mužem a Kočka v oregánu. No a chybět nebudou ani hudební večery Ondřeje Havelky a jeho Melody makers.

Dalšími divadly s letní scénou jsou pak Dejvické divadlo, Harfa, Vyšehrad, Rubín LETÍ na Venuši nebo Antická štvanice.

Zdroje: 1, 2,