• Lifestyle  • Do tepla v zimních měsících, aneb na co myslet

Do tepla v zimních měsících, aneb na co myslet

Zima je dlouhá a většina z nás už jí má plné zuby. Není nic lepšího než se jí alespoň na chvíli vyhnout a odletět do teplých krajin. Na co ale myslet při návratu a jak se nezbláznit ze studených dnů?

Teplé oblečení

Může se to zdát jako hloupost, brát si na Kanáry teplý svetr, ale věřte nám a udělejte to. Nejspíše ho na samotné dovolené nevyužijete, ale při návratu zpět do “reality” se vám bude hodit.

Během dnů, kdy se budete opalovat a užívat si slunka si vaše tělo zvykne na teplotu, kterou v Česku jen těžko budete hledat. Tím pádem bude více náchylné k nemocím. Jakmile se už při letu zabalíte do teplého svetru a na nohy si dáte pletené ponožky, vaše zdraví vám jen a jen poděkuje! Nehledě na to, že nezmrznete i hned po tom, co vylezete z letadla.

Péče o pleť

Vaše pleť dostává během cestování pořádně zabrat. Ať už je to kvůli letadlu nebo ne, největší faktor je právě změna klimatu a teploty. Při prudké změně teploty může pokožka popraskat, rty se vysuší a na pleti se vám mohou objevit nechtění kamarádi.

Jak proti tomu bojovat? Nejjednodušší co pro ni můžete udělat- mazat, mazat, mazat. Dopřejte ji pořádnou dávku hydratace a ona se vám odvděčí.

Psychika

Pokožka nebo fyzické zdraví není to jediné, co může po návratu domů selhat. Často se člověk cítí ve stresu a těžko se mu dostává do pracovního či studijního režimu. Nestresujte se tím a dopřejte si ještě den či dva volna.

Není ideální jít do školy nebo práce hned den po příletu. Nestihnete se ani vzpamatovat z letu a už musíte myslet na to, že zítra jdete do práce. Proto je dobré si nechat po příletu ještě pár dní na rozkoukání a užití si volných dnů. Není na škodu dělat v těchto dnech právě vaše oblíbené aktivity. Ať už je to čtení, sledování seriálů nebo třeba vyšívání.

Dovolená v zimních měsících je skvělý nápad jak uniknout z tohoto pochmurného počasí. Nezapomeňte však na naše rady!