• Beauty  • Udržte si krásnou pleť i v náročném chladném počasí

Udržte si krásnou pleť i v náročném chladném počasí

Chladné počasí dokáže potrápit naši pleť a zanechat ji suchou a podrážděnou. FOREO přináší několik základních tipů, abyste si udrželi její přirozenou krásu i v tomto náročném období.

Zima může mít negativní vliv na kvalitu pleti, a to z mnoha příčin. Například i příjemné posezení u hořícího krbu vysušuje pleť a horká sprcha pro zahřátí po mrazivé procházce pokožku připravuje o její přirozenou vláčnost. Zářivá a zdravá pleť je důležitá pro všechny z nás a významným aspektem pro pocit sebevědomí, chladné zimní počasí jí však dokáže způsobit problémy a stát se příčinou nedokonalostí.  Existuje však mnoho jednoduchých způsobů, jak ji pomoci udržet krásnou a prozářenou.

Zahřejte svou pleť na míru

Pokud Vás nebaví sedět v zimě s chladnou textilní maskou na pleti, využijte inteligentní přístroj pro aplikaci masky UFO od švédské skintech značky FOREO. Futuristické UFO (zkratka pro Ur Future Obsession) udrží Vaši pleť zářivou i v mrazivém počasí díky termoterapii. Aplikace masky se tedy promění na luxusní a hřejivý zážitek. Dopřejte si svěží pleť navzdory nedostatku slunečního záření s revolučním zařízením, které pravidelně využívá v zákulisí módních přehlídek i Victoria Beckham. Pleť bude viditelně proměněna po 90 vteřinách díky kombinaci T-sonickým pulzacím, termoterapii a LED světelnou terapií, která napomáhá vstřebat aktivní složky masky hluboko do pokožky.

Péče o pleť je skvělá forma péče o sebe a nyní můžete se u ní cítit jako v bavlnce. Termoterapie s přístrojem UFO je skvělá pro použití v těchto chladných a chmurných dnech, aby poskytla potřebnou hydrataci. Pleť je hydratována a plná síly za pouhých 90 vteřin.“ říká manažerka vývoje produktů ve FOREO Institutu Dalia Fernandez

Zaměřte se na jemné čištění pleti bez parfemace

Nevhodné čištění pleti může umocnit nezdravý stav pleti, například klasická mýdla mohou dráždit pokožku. Dejte přednost čistícím hydratačním produktům bez parfemace v podobě pěny nebo gelu. V zimě je ideální se zaměřit na minimalizaci produktů a rituál čištění pleti omezit ve stylu skin minimalismu na co nejmenší počet produktů.

Omezte dobu a teplotu sprchování

Je velice lákavé dát si dlouhou horkou sprchu, ale Vaší pleti bude mnohem příjemnější  5 až 10-minutová vlažnou sprcha (nebo koupel). Po sprše je potřeba pokožku i pleť okamžitě ošetřit pro zachování a umocnění hydratace. Také byste se měli vyhnout příliš horké vodě při mytí rukou – pokud voda způsobí zčervenání pokožky, je příliš horká. Mytí rukou v chladnější vodě je účinnější při odstraňování bakterií a méně dráždí pokožku.

Pozor na teplotu v pohodlí domova

Po návratu z práce máme okamžitou tendenci se doma pořádně ohřát a klasickou chybou je okamžitě zvýšit pokojovou teplotu. Teplota interiéru ale dokáže výrazně ovlivnit stav naší pleti – vyšší teploty znamenají suchý vzduch. Snažte se udržet teplotu na úrovni 20 – 22°C, což je ideální úroveň pro uchování kvality pleti.

Dopřejte si péči o pleť na míru, s pomocí aplikace

Díky nejnovějšímu vývoji v oblasti technologií skintech se péče o pleť stává skutečně personalizovanou záležitostí. Kosmetické produkty ovládáné aplikací, jako je například zařízení pro chytré masky FOREO UFO nebo čistící kartáčky řady LUNA, představuje cestu k luxusním zážitkům z pohodlí vaší koupelny. Tato důvtipná zařízení znamenají novou éru péče o pleť, která se zaměřuje na trend personalizace a umožňuje uživatelům přizpůsobit rituály péče o pleť prostřednictvím svých smartphonů tak, aby vyhovovaly jejich potřebám a životnímu stylu. Díky těmto změnám se nyní dům stává klíčovým prostorem pro inovace, kde mohou spotřebitelé provádět rituály péče
o sebe z vlastního klidného prostředí.

Upravte svůj rituál péče o pleť

Během zimních měsíců si vyberte čisticí produkty za bázi krému a tonery jen výjimečně, mohly by pleť vysušovat. Stejně tak parfémované produkty a s obsahem alkoholu snižují schopnost pleti udržovat přirozenou vláčnost, na noc je ideální bohatší hydratační krém. A nezapomeňte na rty – hydratační balzám může pomoci uzdravit suché a popraskané rty.

Používejte celoročně opalovací péči

Během jasných zimních dnů odráží sníh sluneční paprsky – až 80 procent, podle organizace Skin Cancer Foundation tak zvyšuje riziko UV záření. To znamená, že ať už jste na svazích nebo se jen procházíte, je stejně důležité používat opalovací krém v drsném zimním počasí jako v létě. Než vyrazíte ven, aplikujte širokospektrální opalovací krém s hodnotou SPF 15 nebo vyšší.

Zvažte profesionální ošetření pleti

Zima je skvělým ročním obdobím pro ošetření pleti. Při některých peelingových nebo laserových procedurách je v letních měsících problematické následné vystavení slunci před nebo po proceduře, existuje vyšší riziko nežádoucí hyperpigmentace. Podzim a zima tedy představují skvělou příležitost. Ideální je plánování dopředu, aby se pokožka dokázala zklidnit a dostat zpět do formy.

Produkt FOREO ke skvělé péči o pleť si můžete pořídit nyní se 30% slevou na Notino.cz.

Zdroj fotografií: archiv značky FOREO

Marketing manager