• Beauty  • Drinky, které vám pomohou při hubnutí

Drinky, které vám pomohou při hubnutí

Po těchto lahodných a zdravých nápojích půjdou kila dolů téměř sama. Nevěříte? Přinášíme vám seznam šesti zabijáků tuků.

Mango lassí : Osvěžující mixovaný nápoj má svůj původ v Indii a jeho základem je přírodní bílý jogur a mango. Mango Lassí  je tím pravým nápojem na ochlazení hrdla. Nápoj je zdravý, plný vitamínů, osvěžující a podmanivě voní. Samotnou přípravou se nezdržíte déle než 10 minut.

Zázvorový čaj : Zázvorový čaj je velice zdravý a má zajímavé účinky na lidský organismus. Kdo si zvykne pít každé ráno místo kávy šálek zázvorového čaje, nastartuje celý trávicí systém. Je to výkonný bojovník proti migréně či bolesti hlavy. Pokud máte problémy s trávicím traktem, pomůže vám utlumit pocit na zvracení, například i při cestování. Čím čerstvější a palčivější zázvor je, tím lépe! Kdo chce, může si zázvorový nápoj přichutit medem a citronem.

Chai tea : Základem tohoto lahodného nápoje je černý čaj, který je míchán s v různých kombinacích s kořením, čájový nálev je pak dochucen mlékem a medem. Čaj obecně je zdraví prospěšný, a to zejména z důvodu obsahu antioxidantů. Jelikož součástí směsi je černý čaj má Chai vyšší obsah kofeinu ve srovnání s ostatními čaji, nikdy však nedosáhne obsahu kofeinu kávy. Bylinky a koření obsažené v různých směsích Chai Tea mají obecně pozitivní vliv na imunitní systém člověka.

„Zlaté“ mléko : Zlaté mléko je skvělý, chutný a neuvěřitelně zdravý nápoj a především při konzumaci ve večerních hodinách je jeho přínos pro vaše zdraví úžasný! Zlatožlutou kurkumu znáte také jako jednu přísadu ze směsi koření kari. Obsahuje kurkumin, který má více jak 150 léčebných užití. Je velmi silným antioxidantem, protizánětlivým a protirakovinným přípravkem. Reguluje zažívání a kontroluje hmotnost tím, že podporuje metabolismus a spalování. V kombinaci s černým pepřem se účinky kurkuminu ještě umocní.

Aloe vera : Aloe vera nejen dodává pokožce hydrataci, zmírňuje akné, poradí si s vyrážkami, pomáhá při atopické dermatitidě, ale může být také použita jako potravinový doplněk. Nejsilnější účinky má tekutina získaná z čerstvě zlomeného listu, protože během zpracovávání pak některé složky mohou ztratit svou intenzitu. Čerstvá šťáva z rostliny je určena ke stimulaci imunitního systému, stabilizaci hormonů a ke zvýšení obranyschopnosti organismu.

Matcha tea : Matcha tea je vyjímečný zelený čaj z Japonska s typickymi smaragdově zelenými listy. Matcha tea je zdrojem proteinů, kofeinu, vlákniny, vitamínu A – karoten,  E, C, železa, vápníku, draslíku, zinku, katechinu a aminokyselin. Matcha čaj zrychluje metabolismus a má jednoznačně pozitivní vliv na redukci tělesného tuku. Jeho příprava je velmi specifická – zatímco u běžného zeleného čaje se listy po vyluhování vyhazují, na prášek namleté listy matcha se našlehají s vodou a pijí se. Jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálků zeleného čaje.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7