• Beauty  • Letní tipy pro krásnou a zdravou pleť!

Letní tipy pro krásnou a zdravou pleť!

Každé roční období s sebou přináší spoustu změn, které se odráží i na naší pleti. Jakou péči o pleť byste měly zařadit do své ranní a večerní rutiny právě v letním období?

V létě vaše pleť vyžaduje zcela jinou péči než v zimě, na podzim nebo na jaře. Každé roční období je specifické a na naší pleti se podepisuje jinak. Proto byste své pleti měly věnovat v každém období rozličnou péči, ale měly byste tomu přizpůsobovat i dekorativní kosmetiku. Co je ale naprostým základem v každém ročním období? Rozhodně HYDRATACE. A je jedno, jaká vaše pleť je a kde se zrovna nacházíte. Dnes vám přinášíme několik rad a tipů, jak se o pleť i v parném počasí starat a docílit tak krásné, hydratované a už od pohledu spokojené pleti!

Ráno:

Ze všeho nejdůležitější je ranní a večerní péče. Je nezbytně důležité ráno pleť po dlouhé noci, kdy naše pokožka vylučuje látky, pořádně vyčistit a zhydratovat. Tím ji připravíte na náročný den i ve ztížených podmínkách, ať už se jedná o klimatizaci, přímé slunce nebo vlhko.

Samozřejmě je tento proces složitější, neboť každý typ pleti vyžaduje specifickou péči. Jinými produkty budeme rozmazlovat pleť suchou a odlišnými pleť mastnou. Co je ale pro všechny typy pleti nezbytné a důležité, tak je hydratace. Je dávno vyvráceným mýtem, že mastná pleť nepotřebuje hydratovat.

Podívejte se v lékarně po krémech vhodných přímo pro váš typ pleti. Krémy jsou v dostání také v drogériích, parfumeriích nebo e-shopech. Zkrátka, hledejta tam, kde je vám to blízké. Za vyzkoušení určitě stojí také čím dál oblíbenější přírodní kosmetika, např. od značek Havlíkova přírodní apotéka, Lush, Alverde a mnoha dalších.

A co je teď v létě nejdůležitější? Nezapomínat na ochranný faktor! Ať už opalovací krémy samotné (mléka, oleje…), ale také v make-upu nebo denním krému. Vaše pleť vám bude vděčná. Nejen, že zabráníte jejímu stárnutí a vráskám, ale také snížíte riziko rakoviny kůže.

Péči dopřejte také rtům. Ať už v podobě hydratačních zabarvených balzámků nebo tyčinek s SPF faktorem. Rty pak nebudou vysušené a nebudou mít tendenci praskat. Každá rtěnka na nich pak bude vypadat naprosto skvěle!

A co ještě své pleti můžete dopřát navíc? Hýčkání a rozmazlování v podobě masek! Super přírodní najdete například v prodejnách Lush. Právě doplnili svůj sortiment o rolády, které aplikujete před ranní hygienou a za pár minut je vaše pleť jako nová!

Večer:

Co se týče rutiny večerní, zde úplně vyřaďte krémy s SPF faktorem. Naopak, soustřeďte se na co největší hydrataci. Krémy nemusejí být tak lehké a můžete sáhnout i po hutnějších variantách. Na noc vyzkoušejte také oleje, které hydrataci ještě podpoří.

Dekorativní kosmetika:

Někdo by mohl určitě namítnout – co dělá dekorativní kosmetika v článku, který se zabývá péčí o pleť? Je 21. století a make-upy, BB i CC krémy jsou dnes již na takové úrovni, že vaši pleť nejen vylepší, ale také se o ni dokáží náležitě postarat.

Například u výběru make-upu je velmi důležité dívat se i na složení a kvalitu. Mnohdy je lepší si za produkt připlatit a podívat se na make-up jinde, než jen v obyčejné drogérii. Pokud je vaše pleť téměř dokonalá a nepotřebuje velké množství korekce, vyzkoušejte tónovací krémy. V létě letí přirozenost a velké nánosy make-upu nejsou hezké v žádném ročním období.

Pod make-up je zapotřebí kvalitní krém a pokud jste zvyklé je používat, tak i kvalitní báze. Vybírejte báze s menším množství silikonů – vaše pleť vám za to poděkuje.

Co se týče rtů, dopřejte jim hydratační rtěnky nebo zářivé lesky!

Přejeme vám krásné slunečné léto a nezapoměňte: důležitá je také SPF ochrana! A to nejen pleti, ale také dekoltu a celého těla!

 

A jaké produkty používáte v létě vy? 

Zdroje: 1, 2, 3, 4