• Styling  • Elegantní klobouk nebo tradiční ušanka? Letos v zimě obojí

Elegantní klobouk nebo tradiční ušanka? Letos v zimě obojí

Pokrývky hlavy se vrací na výsluní zimního sluníčka. Kdysi se bez nich nesměly z domu ani paty vytáhnout. Pak ale nastalo dlouhé prostovlasé období. Letos to vypadá, že si zima připravila pro čepice a klobouky velký návrat. Vyberte si s námi, co na hlavu v zimě 2020.

Vyjádřete se kloboukem

Klobouk je prvek oblečení, který lidskou módu provází snad od nepaměti. O tom, že historie klobouků sahá daleko do neolitického období, svědčí malby, sochy a mozaická díla, kde jsou vyobrazeni lidé nosící velké slaměné klobouky, které pravděpodobně sloužily jako ochrana před sluncem. Klobouky jsou pokládány za kulturní a sociální symboly, slouží a sloužily jako způsoby komunikace, reprezentují osobitý vkus a názor jejich nositelů.

Zima 2020 dává kloboukům zelenou. Ale musí být prostě zimní. Nebojte se barev a různých materiálů. Zimní klobouk letos prostě musíte mít.

Debilka je zpět, ale už není tak debilní

Když jsem byla malá, říkali jsme jí debilka. Rovná pletená čepice, kterou jste si jen natáhli před rodiči na hlavu a hned za prvním rohem si ji zase sundali. Proč jsme jí tak asi říkali?

Přesně taková letos hlásí návrat, ale už v ní tak vypadat nebudete, protože materiály ani střihy už nejsou tak debilní. Pletená čepice je dnes trochu delší než širší a když bude mít bambuli vůbec nic se nestane. Barva letos není zakázaná žádná, jen ji prostě slaďte s ostatním oblečením.

Americkou letní klasiku trendy změnily na zimní variantu

V roce 1860 poprvé hráči amerického týmu Brooklyn Excelsiors nasadili na hlavu čepice, ze kterých později vznikly dnešní kšiltovky. Od té doby se kšiltovky staly velmi populárním druhem pokrývky hlavy.

Možná se vám zdá, že patří spíš k létu. Není to tak úplně pravda, protože letos to bude právě tento styl, který ovládne zimní ulice. A zase, zimní varianta ve všech možných i nemožných barvách.

Zima jako v Rusku a s ní i top trend letošní zimy

Co víc může patřit k zimě než kožešina. Legendární čepice nazývaná ušanka, někdy též beranice, je zimní kožešinová čepice s odklopnými chránítky na uši. Zrod ušanky je spojován s bělogvardějskými oddíly admirála Kolčaka, mezi kterými se v letech 1918-1919 rychle rozšířila plátěná čepice s kšiltem a odklopnými chránítky na uši.

Nosily je naše babičky a my se k nim letos také vracíme. Kožešinové čepice jsou jedním z hlavních trendů zimy 2020. Kožešinová čepice nejen, že zahřeje, ale také v ní budete vypadat velmi luxusně.

Francouzská legenda ovládla i zimní ulici

Zima roku 2020 přináší ještě jeden trend legendární pokrývky hlavy. Jde o baret. Silueta baretů je známa již tisíce let. Archeologové našli stopy klobouků podobné baretu z doby bronzové (3200–600 p.k.) v Itálii a Dánsku, stejně jako na sochách a malbách v západní Evropě. Masová výroba baretů začala v 19. století ve Francii a Španělsku a baret zůstal spojen s těmito zeměmi.

Zimní barety, jsou letos trendy v různých materiálech i barvách. V baretu budete mít vždycky styl, ať už ho zkombinujete s jakýmkoli oblečením.

Pokrývky hlavy prostě patří k módnímu stylu v jakémkoli období. I královna módy, Coco Chanel, je prostě milovala.

Jsou dvě věci, které muž nikdy nepochopí: tajemství stvoření a dámský klobouk.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17