• Lifestyle  • Gourmet káva

Gourmet káva

Pokud jste stejným gurmánem kávy jako naše redakce, tak pro vás máme jedinečný tip!

Najít dobrou praženou kávu v Praze není tak jednoduché. Avšak máme pár svých tajemností, o kterých se s vámi s radostí podělíme.

Hledali jsme a dostali se ke kávě “Gourmet”, do které jsme se ihned zamilovali a to hlavně díky její čerstvosti, praží ji totiž každých 14 dní. Nejen pravý znalec pozná rozdíl mezi kávou čerstvě podávanou anebo tou, co špatným a dlouhodobým skladováním svou čerstvost ztratila. Již při prvním otevření sáčku s Gourmet kávou zažijete neobyčejnou cvhíli, jež příjemně povzbudí Vaše smysly. Tehdy poznáte, že až teď držíte v ruce opravdovou kávu…

10314455_137633783078442_5563507738349726999_n

Názory na účinky kávy na lidský organismus se již po staletí různí jak u veřejnosti, tak i u odborníků. Neustále se opakují otázky, zda káva prospívá anebo škodí. Je proto dobré umět si pro sebe správně zvolit ideální kávu a není problém ji vybrat, pokud má člověk dostatek informací. Kvalitní a jemné kávy nezatěžují organismus, zatímco silné kávy typu Robusta pro něj mohou být značně zátěžové. Gourmet káva má pouze 100% Arabica kávu s jasným původem oblasti odkud pochází, například Brazílie oblast Santos, Kolumbie Supremo, Keňa Top Masai apod. 

 

14c2ace56e0a68b01b38a048bdf9507c

Znalci kávy volí především zrnkovou kávu ze srozumitelného důvodu, co se může do mleté kávy dostat, to u zrnkové nelze. Gourmet káva má také výborný vyběr pražené mleté kávy pro ty z Vás, kteří chtějí nakouknout do světa čerstvé kávy a vidí své kouzlo v už vypracovaných zrnech. Ku příkladu prémiová tradiční turecká káva Kurukahveci Mehmet Efendi. Kafe je vyrobeno z vysoce kvalitních kávových zrn Arabica ze Střední Ameriky a Brazílie, které se pečlivě praží a posléze velmi jemně melou. Příprava turecké kávy je rituál, na který byste si měli vyhranit čas. Není to tak rychlé, jako spaření českého turka vroucí vodou, ale stojí to za to.

V neposlední řadě, pokud přepočítate cenu na jeden šálek, Gourmet káva vychází na 3,5Kč. Káva nejnižší kvality, co vám nabídne supermarket za 2,5Kč, tohle je otázka zdraví a zároveň i chuti. Byli jsme velmi spokojeni s kvalitou Gourmet kávy a proto ji Vám, milí čtenáři, doporučujeme ochutnat!


Gourmet KávaScreen Shot 2016-03-28 at 19.47.24

www.gourmetkava.cz