• Fashion News  • Halima Aden – první modelka, která se objevila v hijabu na titulce magazínu

Halima Aden – první modelka, která se objevila v hijabu na titulce magazínu

Americká modelka somálského původu, Halima Aden, se stala první muslimskou modelkou, která se objevila na titulní stránce prestižního magazínu Sports Illustrated v burkinách a hijabu. 

Aden se narodila v Keni v uprchlickém táboře Kakuma, kde žila do doby, než se přestěhovala do USA. Po přestěhování šla její modelingová kariéra velice rychle nahoru. Modelka, které je teprve 21 let, se stala v roce 2016 první plnohodnotnou muslimskou soutěžící v soutěži Miss Minnesota USA. Po soutěži podepsala kontrakt s agenturou IMG models a v roce 2018 byla první modelkou, která měla hijab na obálce britského Vogue.

Tento rok se magazín Sports Illustrated odhodlal udělat velký krok, a v podání mladé modelky se rozhodl předvést, že krásné mohou být i zahalené ženy. 

Rozhovor s modelkou ohledně focení pro Sports Illustrated

I když se většina lidí dívá na počin Sports Illustrated jako na velký krok ve fashion průmyslu a nadšeně tleskají, najdou se i kritiky. „O tomto plavky nejsou, nejsem si jistý jestli víte, jaký je pravý účel hijabu. Tohle je totální výsměch islámu.“, píše jeden ze čtenářů. Halima si ale kritiky, že špatně reprezentuje islám, vůbec nepouští k tělu. 

Focení probíhalo na pláži Watamu na keňském pobřeží a role fotografa se zhostil známý módní fotograf Yu Tsai. Halima na sebe oblékla několik barevných modelů burkin a Vy se na pár fotek z květnového vydání magazínu můžete teď podívat.

Halima Aden určitě představuje zlom v módním světě a my věříme, že kariéra mladičké modelky bude velice zajímavá a určitě o ní ještě uslyšíme.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5