• Styling  • Hoodie – jak ji neznáte

Hoodie – jak ji neznáte

Hoodie neboli v češtině mikina s kapucí. Ačkoli by se nám to mohlo zdát v dnešní době směšné, faktem je, že ve Velké Británii byly hoodies často spojovány s trestnou činností a v některých nákupních centrech bylo zakázáno nošení kapuce na hlavě. Těmto předsudkům je odzvoněno a nyní v nich nacházíme opět zálibu.

Mikina s kapucí je utilitární oděv, který vznikl ve 30. letech v USA pro pracovníky v chladných newyorských skladech. Její opětovné objevení bylo v 70. letech 20. století, kdy k jejímu úspěchu přispělo několik faktorů. Jedním z nich byla hip hopová kultura, která se v tomto úseku začala více dostávat do podvědomí. Také se v tento čas vyvinula vysoká móda, která rovněž přispěla k tomuto trendu. Norma Kamali a další významní návrháři přijali a okouzlil je tento kousek pracovního oblečení, stejný vývoj je i u džín. Pomyslným vrcholem pro Hoodies se staly mikiny s univerzitními logy.

V dnešní době lze nosit mikiny téměř k čemukoliv a na jakékoliv akce. Záleží jen na použitých doplňcích a vaší fantazii. Pokud si chcete koupit pohodlný prvek do kanceláře, zároveň však chcete stále působit žensky, zkuste o dvě čísla větší mikinu zkombinovat s páskem. Definujete tak pas, zároveň ale schováte nějaké to kilo navíc. Jedna z nejvlivnějších žen v historii Princezna Diana jí kombinovala s cyklo šortkami, vznikla tak jedna z nejznámějších fotek, jak jde s nákupem v ruce a s klíčky od auta v ústech. Tuto fotku posléze imitovala modelka Haily Bieber pro Vogue. Za redakci DailyStyle vám tento trend vřele doporučujeme například od české značky ODIVI.

Česká minimalistická značka ODIVI působící na našem trhu již 10 let. Založena návrhářkou Ivou Burkertovou. Filozofie značky spočívá v pohodlných materiálech a každodennosti .

Zdroj ODIVI : 1.