• Fashion News  • Iveta Fabešová představila svou první sadu šperků ve spolupráci s JK Jitka Kudláčková

Iveta Fabešová představila svou první sadu šperků ve spolupráci s JK Jitka Kudláčková

Když se spojí dvě řemesla dělaná s láskou, nemůže z toho vzniknout nic jiného než čistý a originální produkt. Jinak tomu není ani v případě spolupráce rodinné šperkařské firmy JK Jitka Kudláčková a špičkové cukrářky Ivety Fabešové, kteří společně vytvořili limitovanou sadu šperků, jež je součástí stávající kolekce Naši motýli, právě firmy JK Jitka Kudláčková. Celý set sestává z náušnic, prstenu a přívěsku a zanedlouho k nim přibude i náramek. Vše je vyrobeno ze zlata, doplněno o diamanty. Ústředním motivem je motýl. Proč zrovna motýl a jak celá spolupráce vlastně vznikla?

Sama Iveta Fabešová prozradila, že si dlouhou dobu přála mít jednou vlastní kolekci šperků, a když ji zlatnictví JK Jitka Kudláčková oslovilo, neváhala tak ani minutu.  Jsem moc ráda, že jsem k této spolupráci byla oslovena. Vždy jsem chtěla mít možnost podílet se na designu šperků podle mé představy – a díky JK Jitka Kudláčková se mi to podařilo. Z výsledku jsem nadšená a věřím, že se bude líbit co nejvíce ženám. Už teď mám na tuto sadu velmi kladné ohlasy, kdykoliv ji někam vynesu,“ uvedla.

Při návrhu Ivetě asistoval a poté šperky i vytvořil mezinárodně oceňovaný zlatník a designér David George Hrubec, který je, stejně jako Iveta, špička ve svém oboru. Pod jeho rukama vznikly zakázky typu České vejce nebo smaragdová sada v hodnotě 8 milionů korun. Oba si vzájemnou spolupráci pochvalovali, i když Iveta prý občas měnila návrhy a nápady pomalu ze dne na den. Jak David prozradil, tak Iveta měla jasnou vizi, která se lehce pozměňovala až do výsledného motýla s kulatými tvary křídel, které působí jemněji než původní záměr křídel hranatých. Sama Iveta má raději decentní šperky, takže výsledná sada taková je. Kamínky jsou pouze v těle motýla, zbytek je hladké tělo. Přesně podle jejích představ.

Stejné nadšení projevil i spolumajitel a ředitel zlatnictví pan Dušan Mlynarčík: „Iveta je kreativní člověk, který dělá sice řemeslo jiného typu než my, ale přesto k sobě máme blízko. Ukazuje se to v určitém myšlenkovém souladu a v pojetí, jak dělat kvalitně svoje řemeslo. Stejně jako Iveta, my také preferujeme víc než kvantitu použití kvalitních materiálů a dobrý design. Klademe důraz na to, aby si autor se šperkem vyhrál, aby byl výtvor opravdu funkční, pevný, vydržel roky, zaujal neotřelým designem. Poskytujeme servis a Iveta to dělá podobně. Její dezerty nejsou nejlevnější, ale vidíte na nich, že preferuje kvalitní ingredience, má své know-how a její produkty jsou líbivé i pro oko. V tom vidím mezi námi velkou podobnost. S Ivetou jsme si navíc sedli také lidsky.“

A proč motýl?

Motýl jako symbol něčeho nového, jako symbol jakési transformace, je jedním z propojovacích motivů u obou firem. Iveta má motýla ve svém novém logu (které si nechala vyrobit po rozvodu) a zlatnictví JK Jitka Kudláčková jim věnovalo celou jednu kolekci s názvem Naši motýli. Ta vznikla v momentě, kdy se majitelé zlatnictví dozvěděli, že v Čechách určité druhy motýlů vymírají. Část z prodeje této kolekce, která se neustále obnovuje a rozšiřuje, se tak věnuje na jejich záchranu. Motýl je tedy určitá message. Je to nový začátek. Je to naděje v každém z nás. 

Nutno podotknout, že sada je opravdu nádherná, stejně tak i jiné šperky ze zmíněné kolekce. Naše redakce je měla možnost vidět na vlastní oči při jejich představení v prostorách Werichovy vily. Decentnost, ženskost a krása v jednom. Naši motýli.

Sadu dle návrhu Ivety Fabešové lze zhotovit ve všech barvách čtrnáctikarátového zlata. Je osázena diamanty s briliantovým brusem o kvalitě SI1/G.

Zlaté náušnice – cena 15 810 Kč (kód pro objednání ZN031C-01-1000)

Zlatý prsten – cena 34 720 Kč (kód pro objednání ZP031C-54-1000)

Zlatý náhrdelník – cena 30 570 Kč (kód pro objednání ZR031C-46-1000)

Šperky je možné objednat v jakékoli barvě zlata přímo v showroomu zlatnictví v budově Filadelfie na Praze 4 nebo přes kontakt na webu www.jk.cz.

Pamatujte, každá žena si zaslouží šperk.

Zdroje: 1, 2, 3, 4