• Beauty  • Jak nosit tmavou rtěnku?

Jak nosit tmavou rtěnku?

Dnes už jsme si zvykly chodit oblečené v ledasčem. Jsme ale odvážné i co se make-upu týče? Znalosti, jak se nalíčit přes den, na party nebo na společenské události máme. Co když se chceme ale přeci jenom odlišit a působit zároveň upraveně? Tím, po čem v tomto případě sáhnete je tmavá rtěnka.

Na trhu existuje nespočet odstínů, ze kterých si stačí vybrat tu správnou barvu, která vám bude slušet a která se k vám bude hodit. Dobrým výběrem totiž můžete svou tvář nejen rozzářit a dodat jí skvělý efekt, ale také zvýraznit své přednosti (případně zamaskovat své nedokonalosti).

Zvolte odstín

Důležitým kritériem při výběru je váš typ pleti. Obecně platí, že světlejším typům sedí spíše odstíny s chladným růžovým podtónem, světle švestkové, broskvové a korálové. Tmavším zase vínové, oranžové, nebo tmavě hnědé, které dodají hloubku a sofistikovanost.

Obezřetná buďte u fialových tónů, které mohou zdůraznit žlutě zabarvenou zubní sklovinu. Naopak čistě červená bude slušet blondýnám i brunetám.

Prezicnost

Aby jste dosáhla co nejdokonalejšího výsledku, dejte si záležet na aplikaci rtěnky. Nejprve orámujte linii rtů konturovací tužkou v podobném odstínu a poté nanášejte rtěnku nejlépe pomocí štětečku, který se dostane i do koutku rtů.

Aby vám rtěnka vydržela co nejdéle, přiložte na první vrstvu kosmetický kapesníček, aby se částečně odsála, poté rty přepudrujte a naneste ještě jednu vrstvu. Na závěr můžete použít lesk.

Celkový look

Radou a zároveň pravidlem, kterým byste se měla řídit při tmavých a výrazných rtech je, že zbytek obličeje by měl zůstat spíše nenápadný. Držte se decentních a pleti přirozených odstínů. Základem je bezchybný make-up, kterým stejnotíte pleť (nezapomeňte na korektor) a očím postačí řasenka. Tváře můžete orámovat béžovo-růžovou tvářenkou, případně na víčka použít matný béžový odstín stínů.

Pokud byste chtěla přeci jenom více zvýraznit oči, použijte linku nebo se naličte jemně, ve zlatých a hnědých tónech.

Péče o rty

Pokud jste se rozhodla být ženou vamp, měly by být vaše rty hlavně zdravé a hydratované. Nezapomínejte proto aplikovat výživný balzám každý večer spolu s ostatními nočními kosmetickými přípravky.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9