• Beauty  • TOP 5 korektorů aneb jak zamaskovat nedokonalosti!

TOP 5 korektorů aneb jak zamaskovat nedokonalosti!

Zarudnutí, pupínky, kruhy pod očima a mnoho dalších nedokonalostí pleti si vyžaduji rychlý zásah v podobně takzvaného concealeru neboli korektoru, který by měl být vaším důvěrným společníkem, neboť nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. A který z produktů nám pomůže nejlépe zakamuflovat naše nedostatky?

Pozor na barvu korektoru

V případě, že potřebujete neutralizovat načervenalá místa na pleti, využijte zelený korektor. Po ránu mnohé slečny a dámy ocení žlutý korektor, který pomůže v boji s nafialovými kruhy pod očima. Pokud ale u sebe nebudete mít zrovna celou paletu korektorů, na kruhy pod očima vám postačí i korektor o odstín světlejší, než je vaše pleť. Naopak korektor v tónu vaší pleti je ideální k zakrytí načervenalých pupínků.

Tuhé versus tekuté korektory

Korektory dělíme na tekuté a tuhé. Ačkoli korektory tekuté můžeme použít jak na pupínky tak i na kruhy pod očima, tuhý korektor by se nikdy neměl nanášet na oční okolí, které by příliš vysušil a navíc zvýraznil vrásky.

Jak a kdy správně korektor nanášet?

Základní zásadou nanášení korektoru je, že by se neměl roztírat ale lehce vklepávat, čímž vytvoříte přirozenější vzhled. Korektor lze použít jak na podkladový krém či bázi, ale nejlepších výsledků dosáhnete, když jej aplikujete až na make up, který sám dost nedostatků zakryje. Při nanášení korektoru pamatujte na to, že méně je někdy více. A pokud byste se o nanášení chtěli dozvědět ještě více, zde je video.

 

b4d6d12785dde37c05a5d006e7fe4d30Yves Saint Laurent “Touche Eclat”

Rozjasňující korektor Touche Eclat patří mezi nejprodávanější maskovací produkty na světě. Díky snadné a pohodlné aplikaci pleť rozzáříte doslova okamžitě. Korektor je ideální pro všechny typy pleti. Pomůže vám zamaskovat modré, šedé, hnědé i zelené odstíny. A jeho cena? Ta se pohybuje v rozmezí 600 až 800 Kč.

4df5978501e9cb933ae923884160f958

Paletka Dermacol

Díky barevné paletce čtyř korektorů a rozjasňovačů budete mít kdykoliv po ruce první pomoc pro dokonalé zamaskování veškerých nedostatků pleti. Cena tohoto produktu, který je rovněž vhodný pro všechny typy pleti, se pohybuje kolem příjemných 160 Kč.

Clinique korektor “All About Eyes Concealer”

c442598f419cb80c4aad00a1c8153fd0Tento korektor je předně určen pro oční okolí. Výborně s ním zakryjete kruhy pod očima, zmírníte otoky či stopy únavy. Stejně dobře vám ale poslouží i na další nedostatky pleti. Díky nemastné krémové konzistenci je zaručena snadná aplikace. Jeho velkou výhodou je, že hydratuje pokožku. Korektor je navíc hypoalergenní, a tak je vhodný i pro velice citlivou pleť. Pokud budete chtít vyzkoušet tento produkt, připravte si přibližně 500 Kč.

8d3c873535d600561ac78fecd0c963beRimmel “Match Perfection korektor 2v1”

Tento produkt 2v1 slibuje rozjasnění pleti i dokonalé krytí nedostatků. Díky hebkému aplikátoru je možné korektor snadno používat. Příznivá je i jeho nízká cena, která příliš neprovětrá vaší peněženku. Vyjde vás přibližně na 100 Kč.

09276b77ad050f2113d0bacf7645a6e6Lancome “Effacernes Longue Tenue” korektor na oční okolí

Tento voděodolný korektor je složen z mnoha přírodních látek. Pomáhá především redukovat známky stresu a únavy. Snadno s ním rozjasníte oční okolí a sjednotíte tón pleti. Díky vysoké schopnosti krytí zvládne zamaskovat i jemné vrásky. Ač je jeho cena kolem 700 Kč přece jen vyšší,  stojí za to jej vyzkoušet.

Zdroj 1 2 3 4 5 6