• Fashion News  • Podpořte nákupem oblíbené návrháře z Prahy – část druhá

Podpořte nákupem oblíbené návrháře z Prahy – část druhá

Skoro nikoho by před rokem nenapadlo, že pandemie COVID-19 bude negativně ovlivňovat naše životy i v roce následujícím. Na začátku pandemie bylo všude cítit velké odhodlání nové onemocnění co nejdříve porazit. Hned v závěsu za zdravotníky v první linii stáli naši návrháři, kteří neváhali ani minutu, ze dne na den odložili rozešité zakázky, a po nocích šili pro naše zdravotnická zařízení i obyčejné lidi roušky, kterých byl v tom čase nedostatek. Dlouhodobě zavřené obchody, nemožnost se setkávat během nejrůznějších pop-upů a přehlídek, to vše mělo vliv nejen na naši psychiku, ale způsobilo i nemalé propady tržeb u našich oblíbených designérů. My však nezapomínáme na ty, kteří za námi stáli na začátku pandemie a nadále neúnavně pracují na zakázkách, aby nám mohli stále přinášet kvalitní lokální produkty. Podívejte se, co si pro nás připravili návrháři z Prahy, a udělejte nákupem radost sobě i jim.

IMRECZEOVA

Návrhářka Zdeňka Imreczeová, tvořící pod značkou Imreczeova, se specializuje na dámské oblečení, které vyniká dokonalým zpracováním, konceptuální jednoduchostí a avantgardním přesahem. Naleznete u ní jak jedinečné minimalistické šaty, tak exkluzivní kabáty na míru ze 100% merino vlny. Na MBPFW jste mohli obdivovat nápadité kostkované šaty, které jsou neskutečně ženské. Za pozornost rozhodně stojí i prošívané kabáty a sukně zdobené knoflíčky. Pokud potřebujete pouze oživit váš outfit, rozhodně neváhejte a pořiďte si jemný šátek či kožený pásek. Se značkou Imreczeova rozhodně nešlápnete vedle, návrhářka Zdeňka Imreczeová byla nominována Czech Grand Design v kategorii módní designér.

Timoure et group

Pokud dáváte přednost dokonalému a jednoduše kombinovatelnému minimalistickému šatníku, pak pro vás značka Timoure et group musí být jasnou volbou. Kolekce Timoure et group spoluvytvářejí Mgr. A. Alexandra Pavalová a Akad. mal. Ivana Šafránková. Vytvořte si nadčasový šatník, který nikdy nevyjde z módy. Kvalitní bílá košile či halenka by neměla chybět v šatníků žádné ženy. Nová sezóna si žádá lehký kabátek či stylový křivák. S příchodem jara doporučujeme přidat barvy, dobrou náladu navodí pohodlné žluté šaty a s oživením outfitu si lehce poradí růžový batoh. Timoure et group vyrábí výhradně v Česku z látek z Evropské unie v rámci konceptu udržitelné módy.

AiM by Michaela Hriňová

Vezměte si zpět svoji ženskou sílu a staňte se moderní čarodějkou v kolekci od návrhářky Michaely Hriňové. Precizně propracované modely, asymetrické střihy, dekonstrukce a zdobení v podobě půlměsíců a široká ramena odkazující k estetice 80. let, tím vším se vyznačuje kolekce, kterou v rámci MBPFW předvedla Michaela Hriňová. Pokud zvažujete pořízení nového kabátu, rozhodně neprohloupíte, když si vyberete z kolekce od této nadané slovenské návrhářky, bude vám sloužit několik sezón a stane se vyhledávaným kouskem, se kterým zazáříte v ulicích vašeho města. Pro každodenní nošení volte šaty s rolákem či široké pohodlné kalhoty. Až nastane opět večírková sezóna, buďte připravena a oblékněte sexy šaty, rázem se proměníte v okouzlující femme fatale.

La Femme Mimi

Značku La Femme Mimi nemusíme dlouze představovat, její neskutečně ženské šaty i pohodlné kabátky inspirované tradičními kimony, má v oblibě nejedna dáma. Návrhářka MiMi Lan Nguyen si pro nás na sezónu jaro-léto 2021 připravila kolekci variabilních modelů v zářivých i pastelových barvách. Poselstvím kolekce je rozjasnit dnešní pochmurné dny, zavzpomínat na cizokrajná místa, poskytnout klientce pohodlí a zároveň podtrhnout její ženskost a eleganci. Jak jednou řekla moje kamarádka: „Až budu princezna, budu nosit šaty od La Femme Mimi.“ Vy však nemusíte čekat na prince na bílém koni, stačí kontaktovat sympatickou návrhářku a nechat se okouzlit bílými snovými šaty, pořídit si jarní modrý kabátek či oživit outfit originálním límečkem.

Zdroj fotografií: archiv značek