• Styling  • Zařaďte do svého šatníku klasické kousky, kterými nikdy nic nezkazíte

Zařaďte do svého šatníku klasické kousky, kterými nikdy nic nezkazíte

Známe to všechny, skříň plná oblečení, a přesto nic na sebe. Neustále měnící se sezónní trendy nám v tomto také příliš nepřidají, a tak se poměrně často střetáváme s tím, že nás daný kousek oblečení velice brzy omrzí. Existuje přitom hned několik univerzálních kousků, které z módy zaručeně nikdy nevyjdou a napříč všemi sezóny se dají mezi sebou neustále kombinovat.

Dokonale padnoucí džíny

Padnoucí džíny jsou bezpochyby nutnou součástí každého šatníku, ačkoli výběr střihu se s neustále měnícími trendy může zdát jako zapeklitý problém. Ještě před nedávnou chvílí většina žen vsázela na osvědčenou klasiku v podobě skinny džínů, které dovedou dokonale formovat postavu, avšak s postupující dobou se dostávají do popředí džíny rovného střihu či s rozšířenými nohavicemi. Klíč k úspěchu však spočívá ve výběru takového střihu, který dokonale padne vaší postavě a zároveň se v nich budete cítit po celý den jistě a sebevědomě. Nezapomínejte při výběru také dbát na to, že přestože se nejrůznější trendy střihy mohou zdát na první pohled neuvěřitelně lákavé, zda jejich koupě nalezne ve vašem šatníku to správné využití.

Nadčasové trenčkoty

Ikonický trenčkot křičí svojí univerzálností sám o sobě. Zajisté se jedná o takový kousek oblečení, který z módy v nejbližších pár letech jen tak nevyjde. Trenčkot je typický především svým dvouřadým zapínáním a stejnobarevným páskem v pase, kdy ovšem v dnešní době máme již na výběr z mnoha barevných variant a délek střihů. Hlavním důvodem, proč onen trenčkot zařadit do svého šatníku, je zaručeně ten, že tento kabát se dá přetvořit do mnoha variabilních stylů. Jeho využití tak najdete jak při sestavování elegantního outfitu do práce, tak zároveň i u volnočasových ležérních outfitů, kdy kabát stačí doplnit pouze o klasickou mikinu.

Dostatek basic triček ve všemožných barvách

I když se to zprvu může zdát jako klišé, uznejte samy, že takové klasické bílé tričko se opravdu takřka hodí ke všemu. Právě basic trička se velice dobře kombinují se sezónními trendy, a proto by vaše skříň měla jednoznačně oplývat jejich dostatkem. V dnešní době máme na výběr z mnoha různorodých střihů, ať už se jedná o trička s kulatými výstřihy nebo s těmi do véčka, vždy je také dobré se zaobírat jejich materiálovým složením. Obecně za nejpohodlnější se považují bavlněná trička, která jsou jednoznačně vhodná pro každodenní nošení.

Pohodlné oversize mikiny

Od basic triček se nepřesouváme příliš daleko, řeč tentokrát bude o klasických mikinách, na které nedají dopustit především milovnice pohodlné módy. Oversize mikiny jsou žhavým letošním trendem, kdy jejich využití již nenalezneme pouze při lenošení na gauči, ale možné je již také mikiny zakomponovat i do elegantního outfitu. Nestárnoucí klasikou jsou mikiny s kapucí, ovšem do popředí se dostávají i ty na zip, kdy barvám ani vzorům se zde meze jednoznačně nekladou. Při sestavování outfitu, který bude obsahovat oversize kousek, neopomínejte jeden důležitý fakt. Pokud je jedna část outfitu volného rázu, je dobré druhou část vybalancovat přiléhavým kouskem, například oversize mikiny se tak velice dobře kombinují s užšími džíny.

Nestárnoucí klasika v podobě bílé košile

Bílá košile aneb kousek, který lze nosit jednoduše jakkoliv a kdykoliv. Rafinovanost bílé košile spočívá především v možnostech různých střihů, ať už se jedná o klasický vypasovaný střih, který dokonale podtrhne siluetu postavy anebo o nadčasový boyfriend střih, který připomíná pánskou košili. Stejně jako u předchozích míněných kousků, i zde je důležité brát na zřetel materiálové složení košile, kdy nekvalitní materiál může způsobovat nadměrné mačkání samotné košile. Ideálním materiálem při výběru prodyšné košile je například bavlna či len.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11