• Fashion News  • DailyStyle inspo: Letní šaty, kterými si můžete oživit šatník

DailyStyle inspo: Letní šaty, kterými si můžete oživit šatník

Stoupající teploty si v posledních dnech jednoznačně žádají co nejvíce vzdušné oblečení a jako jedna z univerzálních voleb se v tomto případě mohou nabízet právě ony šaty. Stejně jako u ostatních kousků oblečení, i šaty podléhají neustále měnícím se módním trendům, a tak se jejich pestrost vzorů a střihů neustále obměňuje. Jaké šaty letos pozdvihnou letní atmosféru v ulicích a kterým trendům bezkonkurečně nebudete moci odolat? To vše jsme v dnešním článku zjišťovali za Vás!

Košilové šaty

Střih košilových šatů nás nepochybně doprovází každou jarní sezónou a ani letos tomu nebude jinak. Košilové šaty si svoji oblíbenost vybudovaly především díky své ležérnost a pohodlnosti, kdy mnoho žen právě tento kousek volí například při procházce městem, avšak díky své variabilnosti dovedou obstát i při pracovním pohovoru. Pro podtrhnutí celkové siluety většina žen u tohoto střihu volí pásek, který také dodá celému outfitu o trochu větší kouzlo. 

Květinové vzory

Letošní trend je inspirován samotnou přírodou aneb řeč je o nestárnoucí klasice v podobě květinových vzorů. Právě květinové vzory se letos obzvláště promítnou do všemožných sofistikovaných střihů a skvěle se tak v chladnějších dnech budou doplňovat o nejrůznější saka či kožené bundy.

Šaty s volány

To, že se letošní trendy nesou v romantickém duchu mimo květinových vzorů potvrzují také šaty s roztomilými volány, které dokonale navnazují na nadcházející letní atmosféru. V kurzu je hned několik variant, ať již se jedná o vzdušné šaty v jednobarevné variantě s jemnými volánky či o šaty s výrazným vzorem, alespoň jednu z těchto variant byste letos rozhodně měli zařadit do svého šatníku.

Trendy háčkování

Možná si zprvu pod pojmem háčkování mnoho z nás vybaví naše babičky, které tuto ruční práci využívaly k vyplnění svého volného času a málo koho by pak následně napadlo, že by se tento trend přenesl i do našich současných šatníků. Realita je však taková, že právě letošní kolekce našich oblíbených módních značek hýří všemožnými háčkovanými topy a šaty, které přímo vybízí k romantické procházce po pláži. 

 Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9