• Lifestyle  • Jak si najít nové hobby?

Jak si najít nové hobby?

S novým rokem přichází i mnoho často nereálných předsevzetí. Hubnutí, více spánku, pít více vody… Ono se to ani nezdá býti tak nereálné, problém je v tom, že má člověk v hlavě myšlenku, že MUSÍ. Největší kámen úrazu. Přesně proto lidé častokrát předsevzetí nedodrží. Dali jste si předsevzetí, že si najdete nový koníček, který vás bude bavit? Pojďme se podívat na to, jak si najít ten nejlepší.

Měsíční výzva

Tento způsob hledání nového koníčku se nám zamlouvá ze všeho nejvíce. Není na tom vůbec nic složitého a ještě k tomu je to vážně zábava! Výzva samozřejmě nemusí být měsíční. My osobně jsme si ji vyzkoušeli na měsíce tři a nemůžeme si ji vynachválit! Specifikace výzvy je jen a jen na vás. Skvělým startem je sport, ale samozřejmě záleží jen a jen na vás! A o čem, že vlastně je?

Vyhraďte si dny v týdnu, které si necháte pro sebe. Může to být třeba jen hodina, ale vytvořte si plán a držte se ho. Díky plánu nebudete aktivitu odkládat. Máte vybrané dny? Skvěle!

Teď si řekněte, na co byste chtěli měsíc zaměřit. Sport? Kultura? Nebo obojí? Každý den v měsíci vyzkoušejte něco jiného a snažte se si to užít naplno. Řekněme, že si vyberete sportovní výzvu. Vaše dny jsou středa a sobota. První středu si půjdete zacvičit kruhový trénink do posilovny, dáte do toho vše. Vaše tělo na zátěž není zvyklé, a tak si říká o pořádné protažení. V sobotu tedy půjdete na lekci jógy nebo se převléknete do plavek a dáte si pár bazénů v aqua centru. Příští středu přemluvíte kamarádku, aby si s vámi šla zahrát badminton a v sobotu si dáte s přáteli třeba fotbálek.

Během tohoto měsíce si můžete oblíbit několik aktivit, nebo se také může stát, že zjistíte, že tohle není nic pro vás. Můžete zkoušet dál, vytáhnout na sportoviště svého sourozence nebo kamaráda. Nebo se rozhodnete, že vás sport nebaví a půjdete jinou cestou.

V uspěchané době je důležité dostatečně odpočívat. Můžete tak pojmout i svou výzvu. Jeden den běžte na procházku, druhý si přečtěte knihu.

Dobrý způsob, jak splnit tuto výzvu je, sepsat si seznam knih, filmů či seriálů, které chcete vidět či si přečíst a postupně si odškrtávat. Zjistíte, že vás baví koukat na staré filmy či filmy z dětství. Nebo se vám zalíbí Marvelovky, na které jste nikdy nebyli. Jaké by bylo zkusit hrát také? Můžete to vyzkoušet! běžte na kurzy herectví, kurzy psaní..

Aktivit je spousta a nejlepší rada je – zkoušet, zkoušet, zkoušet. Měsíční výzva vám může pomoct zjistit, co je pro vás to pravé.

Ptejte se okolí

Určitě kolem sebe máte spoustu lidí, kteří už svůj koníček našli. Zajímá vás, jaké to je jezdit na koni stejně jako vaše kolegyně? Váš kamarád je ve skvělé formě díky běhání. Běžte s ním!

Nebojte se ozvat. Lidé svůj oblíbený koníček rádi dostávají do podvědomí ostatních. Stydíte se, že nebudete tak dobří jako oni? O tom to přeci vůbec není. Pokud vás to bude bavit, je to to nejdůležitější, o co vám vlastně šlo.

Občas může být hledání toho ideálního koníčku běh na dlouhou trať, ale věřte nám, že během jeho hledání si užijete spoustu legrace a zábavy!