• Styling  • Jaké plavky v létě 2019 prostě musíte mít?

Jaké plavky v létě 2019 prostě musíte mít?

Tak si to zopakujme. Móda pro letošní léto velí: neonové barvy, zvířecí vzory, retro, volánky a třásně… A jaké se budou nosit plavky? V neonových barvách, se zvířecími vzory, retro i s volánky a třásněmi. Ale nenechte se ovlivnit jen aktuálními trendy. Vybírejte plavky, které vám padnou. My vám poradíme, které to jsou.

Již staří Řekové znali bikiny

Představení bikin ve 40. letech 20. století vyvolalo doslova explozi v módním průmyslu. Jenže tyto moderní malé plavky vlastně vůbec nejsou nové. Znali je už ve starém Řecku mnoho let před naším letopočtem.

První zmínky o dvoudílných oděvech pro ženy se poprvé objevují už v roce 1 400 před naším letopočtem v antickém Řecku. Ženy v tomto, spíše sportovním, oděvu byly vyobrazeny také na freskách nalezených v Pompejích a římských mozaikách ze 3. století před naším letopočtem.

Jednodílné, nebo plavky jiných střihů, jsou výmyslem až doby pozdější. Velký boom dnes zažívají monokiny, tankiny a třeba i jednodílné plavky, které připomínají krátké šaty.

Monokiny
Bikiny spojené v oblasti břicha pruhem látky. Na jednu stranu odhalují boky a jsou tak odvážnější než jednodílné plavky. Zároveň však zakrývají bříško.

Tankiny
Moderní alternativa dvojdílných plavek. Jsou složené z vrchního dílu
připomínajícího košilku nebo triko a spodního dílu klasických plavkových kalhotek.

Plavky tedy nejsou ani zdaleka žádnou novinkou, ale jejich vzhled přísně podléhá trendům doby. Proto vybírejte podle nich.

Dejte si drink u bazénu jako dáma z let padesátých

V retro plavkové módě letí letos hlavně padesátky a osmdesátky. Kalhotky s vysokým pasem, pěkně padnoucí podprsenka a velké květy nebo proužky. Klasika vašich babiček z let padesátých. V jednodílných plavkách s vykrojenými boky a neonovými barvami na koupaliště nebo k Balatonu zase chodily vaše maminky v osmdesátkách. A letos v nich budete in vy.

Není čas na skromnost, barvami musíte zářit

Hitem pláží roku 2019 jsou totiž výrazné barvy. Ať už půjde o zmíněné neonky nebo třeba barvy metalické. Letí hlavně zlatá, ale parádu uděláte i se stříbrnou, modrou nebo třeba růžovou. Výrazné barvy obzvláště vyniknou na plavkách prostřižených na různých místech, a to je další trend léta 2019. Takže všechny zábrany stranou a jděte do svítících a třpytících se plavek s dírami úplně všude.

Zahalte se do zvířecí kůže a šup na lehátko k bazénu

Hadí, tygří nebo třeba leopardí vzory se v módních trendech vrací pravidelně. Ale na plavkách? Nevyvolávají ve vás tyto motivy spíše vzpomínky na mrazivé dny než vedra u bazénu? A přesto je to jeden z hlavních trendů letošního léta. Vysoké kalhotky ve stylu let padesátých vám zaručí, že budete absolutně cool.

Jak se stát hippie princeznou?

Pomůže vám k tomu jeden z dalších trendů letošních horkých dní. Volánky a třásně vyvolávají náladu volnosti pohody a bezstarostnosti, a to k létu přece patří. Navíc plavky povýší na něco víc než jen koupací úbor. Rázem se z vás stanou dámy připravené na party, a ne ke skoku šipky do bazénu. Tak tohoto trendu využijte a užijte si v plavkách s volánky pohodu u plážového baru.

4. tipy jak si snadno vybrat dokonale padnoucí plavky

Ne každý trend je však vhodný pro každou postavu. Vybírejte plavky, nejen podle aktuální módy, ale hlavně ty, ve kterých si budete cítit krásná a sexy. Poradíme vám jak na to.

1. Mít štíhlé boky i v plavkách není nemožné

Odpoutejte pozornost od spodní části postavy. Využijte optických vlastností barev — světlá rozšiřuje, tmavá zužuje. Světlá podprsenka se vzorem a tmavá, jednobarevná spodní část, to jsou plavky pro vás. Pomůže vám i volná splývající suknička, nebo vykrojené kalhotky.

2. I kulatá postava může být sexy

Zeštíhlete si postavu výběrem plavek v tmavé barvě, či se vzorem. Pomůže vám také nařasená látka a splývavý střih. Vybírejte plavky jednodílné. Alternativou ke dvoudílným plavkám jsou v tomto případě tankiny.

3. Zvětšete si prsa správným výběrem střihu

Horní partie si zvýrazněte barvou, vzorem nebo střihem horní části plavek. Vybírejte světlou podprsenku s výrazným barevným vzorem a tmavé jednobarevné kalhotky. Zvětšit prsa vám pomůžou třeba i volánky na správných místech. 

4. Chcete ubrat tam, kde vám příroda nadělila více?

Pořiďte si plavky, které mají tmavý vršek a výraznou spodní část. Vaší volbou bude tmavá, jednoduchá podprsenka a světlé barevné kalhotky s výrazným vzorem. Můžete si dovolit různé střihy plavkových kalhotek — bokovky, s vysokým pasem i s nohavičkami. Nebo zvolte ten správný střih, který vaše přednosti potlačí jen tak, jak bude potřeba.

Nejdůležitější je, cítit se dobře v každém oblečení, i v plavkách. V letošních trendech vybírejte ty, které vám budou nejlépe sedět.

Zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14