• Styling  • Jarní/letní trend: Saténová obuv

Jarní/letní trend: Saténová obuv

Hledáte obuv, která po podtrhla vaši jemnou stránku ženskosti? Pak vsaďte na dlouho uznávaný satén. Navíc je saténová obuv hit letošního jara/léta 2017!

Každý outfit, a to i ten nejobyčejnější, dokáže správná obuv dostat do úplně jiných úrovní. Takto kouzlit umí právě saténové boty, ať už na podpatku, klínku či v podobě tenisek, kozaček, balerínek nebo nazouvacích pantoflíčků. Nenechte si něco tak lehkého, něžného a přitom tak sexy zmeškat.

 

Nejvíce nás saténová obuv baví v kombinaci s otrhaným denimem, avšak stejně skvěle vypadá i ke klasickému trenčkotu, romantickému svetříku nebo k elegantní midi sukni. Navíc si je můžete obout jak na den, tak i na večer. Je to opravdu kousek, který se jen tak neokouká a vždy v něm zazáříte. Skvěle navíc saténové boty vypadají i v pestrých barvách, například v růžové, zelené nebo námořnické modré.

satin shoes 1

Kde nakupovat

Saténovou obuv lze koupit například v Zaře, Mangu i H&M. Dále se můžete podívat do obchodu Beltissimo, kde na vás čekají luxusní značky jako například známá a úspěšná Chiara Ferragni.

satin shoes 2

 

Jak pečovat o saténovou obuv

Satén se řadí mezi „problémový“ materiál. Tenká látka je většinou lepená vodou ředitelným lepidlem na nosný materiál. Promáčí-li se obuv, ať už vodou, impregnační látkou nebo čistícími přípravky, uvolní se tím často lepidlo a vystoupí na povrch. Tam zasychá tak, že vytváří skvrny s nažloutlými okraji a nedá se již odstranit. To je problém převážně u světlých barev. Někdy se objeví na obuvi místa, kde se satén dokonce odlepil, a proto se zvlnil. Tím vznikají faldy.

Jako ochranné opatření poslouží opravdu velmi jemná impregnace obuvi sprejem. Mezi jednotlivými nánosy impregnace musí být časový odstup. Důležité je, aby se materiál nikdy nepromáčel! Některé skvrny lze odstranit čistící pryží (Solitaire Reinigungsgummi) nebo zvlhčujícími přípravky (např. pěnami).

satin shoes 3

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16