• Lifestyle  • Kam se v Praze vydat za opravdovou vietnamskou kuchyní?

Kam se v Praze vydat za opravdovou vietnamskou kuchyní?

Ponořte se do asijské atmosféry v hranicích „domova“ v nově otevřené restauraci Mibi‘s International Cuisine.

  Vietnamská kuchyně je v Česku čím dál, tím oblíbenější. Ve vietnamské kuchyni je z velké části zastoupena zelenina, bylinky, maso, rýže a proto je také velice zdravá. Tradiční vietnamská jídla jsou pestrá a chuťově výrazná s poměrně nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem sacharidů. V Praze jsme konečně objevili restauraci, která tuto kuchyni nijak nemodifikuje a chemicky neupravuje, tudíž máte šanci ochutnat tu pravou autentickou chuť Vietnamu. Každá položka v menu obsahuje jen ty nejčerstvější suroviny a ingredience nejvyšší kvality, které do daného jídla patří. 

_MG_1791

Jídlo z jednotlivých asijských oblastí se od sebe liší způsoby přípravy i ingrediencemi. Jako jedním z typických pro Jihovýchodní Asii doporučujeme třeba „hot pot“, které je opřeno o tradiční vietnamskou událost, kdy spolu lidé vaří a stolují. „Hot pot„, neboli „horký hrnec“ je specialitou podniku Mibi‘s. Principem trochu připomíná francouzské masové fondue, protože si berete tenké kousky masa, mořské plody a zeleninu a vyvaříte je v míse s vývarem. Když nějaký kousek vyplave nahoru, je uvařený. Vy ho pak můžete vylovit hůlkami a ochutit výbornou omáčkou.

_MG_1432

Tady máte pár tipů  jak, co a podle koho:

  • Rozšíření hůlek lze také připsat čínskému filosofu Konfuciovi, který věřil, že u jídla by nám nemělo nic připomínat válku a násilí. Proto u stolu není povolen nůž.
  • Zužující konec hůlek se používá pro vložení potravin do úst, zatímco širší konec hůlek je využíván pro podání jídla ze společného talíře do vlastní misky.
  • Hůlky nesmí být zapichovány do misky s rýží. Připomíná to totiž zapichování vonných tyčinek při pohřebních obřadech. Pokud potřebuje hůlky odložit, stačí je položit na okraj misky nebo položit na stůl vedle misky.

S radostí  vám odpoví na vaše otázky o pravé vietnamské kuchyni v restauraci Mibi‘s a připraví pro vás jídlo podle originálních receptur jejich předků. Heslo restaurace Mibi‘s zní lákavě: originalita, autentičnost a láska.

„Chceme, aby se tu každý zákazník cítil dobře a mohl si tak naplno vychutnat pokrmy, které jsou pro něj připravovány s tou největší láskou…“.

_MG_1698


11986591_504404056402242_1749777288590361969_n

 

Mibi’s International Cuisine

Štěpánská 9, Praha 2

www.mibis.cz

Facebook: Mibi’s International Cuisine