• Lifestyle  • Kam vyrazit na netradiční dovolenou, když letos nechcete k moři?

Kam vyrazit na netradiční dovolenou, když letos nechcete k moři?

Dovolená strávená u moře na pláži nezní vůbec špatně, ale co tento rok vyzkoušet něco netradičního? Přinášíme několik tipů, jak si zpestřit letní program.

Pobyt na zámku

Snili jste někdy o tom, jaké to musí být žít na zámku? Proměňte tento sen v realitu a sami si to vyzkoušejte. Můžete vyrazit na nějaký zámek v České republice nebo vyrazit do zahraničí. Svůj pobyt si můžete zpříjemnit také tím, že si zamluvíte dovolenou na zámku, který zároveň nabízí wellness. To by byl skutečný pohádkový zážitek, co říkáte?

Dovolená v tiny house

Pokud chcete strávit letní dovolenou o samotě, třeba jen se svým partnerem nebo partnerkou, vyrazte daleko od civilizace. Pronajměte si na pár dní roztomilý „tiny house“ někde na samotě na louce nebo v lese. Takový tip dovolené je tím pravým odpočinek, při kterém zapomenete na všechny povinnosti. Aby byla dovolená ještě o něco zajímavější, můžete vyzkoušet i tzv. „tree house“ – neboli malý domek v korunách stromů.

Léto na lodi

Nechcete letos k moři, ale i tak si chcete užít letní koupání? Zarezervujte si pobyt na plachetnici nebo menší jachtě, se kterou se budete moct plavit po jezeře a pozorovat úchvatné západy slunce. Takovou dovolenou můžete zažít třeba na Lipně nebo na Orlíku.

Glamping

O glampingu už jste možná slyšeli. Jedná se o stylové kempování, při kterém jste stále v kontaktu s přírodou, ale zároveň nepřijdete o své pohodlí. Překvapivě za takovým zážitkem nemusíte cestovat daleko – glamping si můžete vyzkoušet třeba v Orlických horách, na severovýchodě Čech, v Brdech, ale i kousek od Prahy.

Ubytování mezi vinicemi

Tento tip ocení zejména milovníci vína. Co byste řekli na několik dní strávených na nádherných rozlehlých místech, odkud pochází takové kouzelné nápoje jako Rulandské šedé nebo Tramín červený? Ponořte se do světa vín a vydejte se na Moravu! Konkrétně třeba do Valtic nebo do Mikulova.

Zdroj: Pexels