• Gastro  • Kam zajít hřešit? Tohle jsou nejlepší cukrárny v Praze, kde neodoláte ochutnat sladké

Kam zajít hřešit? Tohle jsou nejlepší cukrárny v Praze, kde neodoláte ochutnat sladké

Pomalu ale jistě nám končí léto a přichází podzim. Na jednu stranu je to smutná zpráva na stranu druhou si však už nemusíte hlídat linii do plavek a můžete si více zahřešit. A co je ideální na takové hřešení? No přece cukrárna. Není nad to dát si kávu a k tomu skvělý dezert. V Praze existuje nepřeberné množství kaváren a cukráren. Tady máte ty, ve kterých rozhodně neodoláte něco sladkého ochutnat.

Alchymista

Pokud se budete pohybovat na Letné, tak se určitě stavte v cukrárně Alchymista. Pochutnáte si zde na výběrové kávě a vynikajících dezertech.
Díky vnitřnímu interiéru se budete cítit jako doma. V příznivém počasí můžete sednout do krásné zahrádky ve vnitrobloku.

Saint Tropez

Chcete si pochutnat na výtečném dortu a ještě vidět, jak se vyrábí? Pak zajeďte do centra do cukrárny Saint Tropez. Zákusky se zde vyrábějí podle receptur starých přes sto let. K jejich výrobě se nepoužívá žádných konzervantů a umělých přísad. Vyhlášené jsou zde mj. laskonky, které se vám rozplynou na jazyku.

Cacao Prague

Kousek od obchodní centra Palladium najdete kavárnu i cukrárnu Cacao Prague. Spolu s výbornými dezerty (vegani si přijdou na své) si zde můžete dopřát i domácí zmrzlinu, koktejly nebo se vrátit do dětství díky horkému kakau. A to vše v krásném a útulném interiéru. Posedíte si ve staré avšak šetrně opravené budově. Cacao navíc nabízí i širokou škálu slaných dobrot.

Myšák

Jen málokdo by neznal pojem cukrárna Myšák, která nese jméno po svém zakladateli, cukráři Františkovi Myšákovi. V této cukrárně si pochutnaval mj. Oldřich Nový či Ema Destinová a vy si můžete pochutnat na klasických zákuscích, jako je žloutkový věneček, indián či laskonka. Na výběr je tu i nespočet dortů. Interiér zčásti vychází z původního vzhledu, který vás uchvátí.

Cukrář

Pokud máte rádi neobvyklé dezerty, tak byste rozhodně neměli opomenout cukrářství Cukrář, cukráře Lukáše Skály, který se vyučil u svého otce. Vybrat si můžete z klasických, ale i atypických dortů, pralinek, pohárů, domácích limonád. Objednat se dají i dorty na zakázku a můžete se na nich domluvit přímo s Lukášem ve Šporskovském paláci.

Zdroj:1,2,3,4,5,6