• Gastro  • Kavárna Pod Lipami

Kavárna Pod Lipami

Pražská část Letná patří v současné době mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější části Prahy. Najdete tu mnoho skvělých restaurací, barů a nejrůznějších podniků. Pokud máte rádi kulturu, můžete zajít na film do Bio Oka nebo na výstavu do Národní Galerie. Milovníci přírody, běhaní nebo procházek si pak přijdou na své v Letenských sadech nebo ve Stromovce. Letná je zkrátka plná možností. A víte čeho je tady ještě plno? Kaváren, lépe řečeno skvělých kaváren. Jednou z nich je i Kavárna Pod Lipami.

Tuto malou kavárnu najdete v Čechově ulici, č.p.1. s nejbližší tramvajovou zastávkou Sparta nebo Letenské náměstí. Nabízí 25 míst na sezení ve vnitřní části a 20 kuřáckých míst pak na zahrádce. Interiér kavárny je zároveň jakýmsi výstavním prostorem, který se snaží propojit svět umění se širokou veřejností. Celé sezení je dřevěné a působí tak velmi uklidňujícím dojmem. Pokud si chcete poklábosit s kamarádkou, jsou vám k dispozici stolečky pro 2-4 osoby, pokud jdete do kavárny pracovat, je pro vás ideální dlouhý stůl hned u vchodových dveří.

To by bylo k interiéru. Nejen tím se kavárna Pod Lipami může chlubit. Neméně zajímavé je i menu. Vychutnat si zde můžete kávu od společnosti MamaCoffee, různé druhy čajů, domácích limonád, moštů. Samozřejmostí jsou i sezónní speciality (v zimě například Kominíček, tedy spojení espressa a domácího vaječného likéru).

Ke kávě je ideální dát si dezert. Na výběr zde máte hned několik druhů domácích laskomin, které se obměňují. Naše redakce ochutnala cappuccino z ovesného mléka a čokoládové brownie doplněné o domácí šlehačku a brusinky a bylo to pohlazení pro naše chuťové buňky.

Pokud patříte mezi milovníky spíše slaných dobrot i vy si zde vyberete, například ze snídaňového (8:30-12:00) nebo obědového menu (denně 12:00-15:00).

V pozdnějších hodinách si pak můžete vychutnat pivo, víno či jiný alkoholický nápoj. A když si takový alko i nealko drink můžete vychutnat v létě na zahrádce, tak tomu není co vytknout.

Tuto kavárnu na Letné rozhodně nevynechejte!

Zdroje:1,2,3,4,5,6