• Styling  • Jak prát džíny?

Jak prát džíny?

Tuto otázku řeší snad každá z nás, ale víme přesně, jak správně prát ten nejvíce zevšednělý kus oblečení, aby vydržel co nejdéle?

Vyndaly jste prádlo z pračky a všimnete si, že džíny, které jste si včera koupila, ztratily barvu, vytáhly se, zhrubly jako struhadlo…? Každá máme možná svůj postup na to, jak prát tento typ oblečení, my ale přinášíme univerzální návod, který zaručí, že vaše oblíbené džíny vydrží co nejdéle!

  1. V ruce! Pokud chcete, aby se vaše nové kalhoty hned nesmrskly na velikost XXXS, věnujte jim těch pár minut a perte je v umyvadle. ideální teplota vody by měla být okolo 40 °C – zkrátka aby vám to bylo příjemné a neměla jste pocit, že se vaříte v papiňáku 😀
  2. Bez aviváže. Ano, čím víc chemie použijete, tím víc džíny poškodíte. Ztratí barvu, texturu, zdrsní se na omak… Proto použijte jen trochu pracího prášku.
  3. Naruby. Pokud máte jinak barevné džíny, na jejichž obarvení bylo zapotřeba víc chemických barviv (černé, tmavě modré, či jinak barevné), perte je ještě navíc naruby, byrva se zachová po delší dobu.
  4. Nesedřete se! Ani džíny, ani sebe XD Perte opatrně, abyste neměla odřené ruce do krve. Zejména teď v zimě je velmi důležité dbát o pokožku rukou. Po praní si ruce řádně promažte výživným mastným krémem.
  5. Žehličku pryč. Nežehlit, nežehlit, nežehlit, jinak se do látky obtisknou vnitřní švy a spoje a je to vidět! Takže si ušetřete čas pro milejší věci a džíny nechte vyvěsit, dokud neuschnou. Pak je rovnou složte do šatníku, nebo využijte funkcí sušičky, pokud s ní máte dobrou zkušenost.

Zdroje: 0), 1), 2)