• Gastro  • Kde se v Praze najíst pod širým nebem

Kde se v Praze najíst pod širým nebem

Využijte slunečných dnů a teplých letních večerů a najezte se venku. Přinášíme tipy na podniky, které nabízejí příjemné posezení v zeleni či s krásným výhledem.

Kuchyň

Krásný výhled na Prahu, skvělé tradiční jídlo a točený „zlatý mok“, to nabízí Kuchyň. O té bylo v posledních měsících hodně slyšet, neboť se stala obětí nouzového stavu. Ale vše nakonec dobře dopadlo a podnik se opět otevřel. Restauraci navštěvovali převážně turisti, ale to, co si užívali oni, můžete i vy – osvěžující kvalitní pivo a skvělé jídlo z dílny Marka Janoucha doplněné o městské panorama.

Salmovský palác, Hradčanské náměstí 1, Praha 1

Styl&Interier

Jen pár metrů od rušného Václavského náměstí a Vodičkovy ulice se nachází oáza klidu s atmosférou francouzského venkova. Vůni venkova tu stvrzuje domácí chléb, poctivé home-made quiche, dezerty, domácí limonády i výborná káva. Majitelé této kavárny na stejné adrese provozují i prodejnu s nábytkem a interiérovými doplňky. Jedná se tak vlastně zároveň o showroom.

Vodičkova 35, Praha 1

Sluneční terasa T-Anker

Na střeše obchodního domu Kotva můžete ochutnat nejlepší české i světové pivní speciály (každý týden obměňují širokou pivní nabídku) a jídlo, které potěší vaše oko i chuťové pohárky, a to s výhledem na Staré Město. Přijďte načerpat energii ze slunce a ze všeho, co terasa T-Anker nabízí.

OD Kotva – 5. patro, náměstí Republiky 656/8, Praha 1

Bastion Prague Restaurant

Luxusní designová restaurace Bastion vás dostane nejen svou výbornou českou a mezinárodní kuchyní, ale i jedinečným výhledem na Vyšehrad, Petřínskou rozhlednu a další historické budovy a kostely. Historický bastion (výstupek v opevnění), po němž nese restaurant jméno, vznikl při budování jižní historické části Nového Města pražského pod taktovkou Karla IV. Toto místo je vhodné pro firemní akce, večírky a svatby atd. Kvality restaurace potvrzuje i ocenění Czech Gastronomy Awards.

Horská 1751/4, Praha 2

SUN.DAY terrace

Hned u I. P. Pavlova se ve vnitrobloku ukrývá toto krásné stylové místo. Je znát, že majiteli jsou manželé povoláním architekt a designérka. Na terasu můžete zavítat každý den od 17 do 22 hod. Za zmínku stojí skvělé limonády a signature koktejly. S příchodem tmy se terasa mění na prostor ozářený světýlky a naplněný hudbou (každou středu zde hraje živá hudba). Večer se také otevírají dveře baru, kde můžete ostatním ukázat, co ve vás je, a zazpívat karaoke. Ideální místo pro privátní party.

Lublaňská 59, Praha 2

Four Seasons

Pokud chcete ten pravý luxus, kulinářský zážitek a výhled k nezaplacení, navštivte známý pražský hotel Four Seasons. Úspěšný koncept pop-up restaurace Miru se vrací i letos na hotelovou terasu, kde si můžete vychutnat japonskou fusion kuchyni. Sedmichodové degustační menu a soukromá atmosféra s kapacitou pouhých dvaceti míst podtrhuje unikátnost této střešní restaurace, která je otevřena pouze tři večery v týdnu. Nebo můžete zamířit do druhé zdejší pop-up restaurace Piazzetta, kam se dá vstoupit i od Vltavy. Zde okusíte středomořskou kuchyni a nasajete atmosféru Itálie.

Veleslavínova 1098/2a, Praha 1

Café Re:public

Industriální kavárna Café Re:public, ladící stylově s Petřínskou rozhlednou, je místem, odkud je nejkrásnější výhled ne z rozhledny, ale na ni. A co teprve večer, když se vše rozsvítí. Zdejší střešní terasa vás okouzlí. Tu lze i zakrýt a zateplit, tudíž ani případné výkyvy počasí nenaruší zdejší kouzlo. Café Re:public je ideální volbou jak pro romantiku ve dvou, večer s přáteli, rodinné odpoledne nebo firemní večírek.

Petřínské sady 633, Praha 1

Alchymista

Cukrárna Alchymista je vytvořena v retro stylu, který navazuje na prvorepublikové kavárny. Nabízí příjemné prostředí v dřevem obložených prostorách, jež navrhl architekt Martin Stránský. Součástí podniku je pohádková zahrada, kde se ukryjete před ruchem velkoměsta a vychutnáte si zdejší lahodné dorty. Pokud jste v Alchymistovi ještě nebyli, napravte to – tohle místo vás okouzlí.

Jana Zajíce 975/7, Praha 7 – Bubeneč

Zelená zahrada

Jakmile vstoupíte do Zelené zahrady, obklopí vás pohoda a klid. Na zimní i letní terase si budete připadat přímo jako na dovolené, v létě pod slunečníky u jezírka s koi kapry, v zimě u romantického krbu. Restaurace představuje neotřelou fusion kombinaci svěží středomořské kuchyně s originální čínskou kuchyní.

Šmilovského 12, Praha 2

Le Grill

Nádhernou zahrádku přímo v centru města nabízí také restaurace Le Grill, která se nachází v hotelu The Grand Mark. Na kontě má mimo jiné také několik ocenění a nachází se v žebříčcích nejlepších restaurací v České republice.

Hybernská 1002, Praha 1

Miminoo

Zahradní restaurace Miminoo, která se nachází přímo pod Žižkovskou věží, je zelenou oázou na pomezí Vinohrad a Žižkova. Mezi olivovníky a oleandry si vychutnáte snídani, oběd i večeři. Kromě posezení s přáteli nebo rodinou je místo ideální pro různé firemní akce, narozeninové oslavy či svatby. Večírek poté můžete zakončit ve 100 metrů vysoké observatoři na privátní after party s výhledem na noční Prahu. Vaši návštěvu zpestří i zdejší minigolf.

Mahlerovy sady 1, Praha 3

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13