• Styling  • Kitten heels – trend, který pokračuje i v roce 2018

Kitten heels – trend, který pokračuje i v roce 2018

Drobné podpatky se objevily mezi trendy již v loňském létě a vypadá to, že jejich obliba bude pokračovat i roce letošním. Nejde ale úplně o trendovou záležitost, protože tyto „kitten heels“ se průběžně objevují v módě již několik generací. Občas z přehlídkových mol zmizí a vždy se nakonec zase vrátí. Jejich velká výhoda je, že vypadají elegantně jako lodičky na vysokém podpatku, ale jsou nesrovnatelně pohodlnější a vhodné i na celodenní běhání po městě. Inspirujte se, jak je nosit!

Je to takové malé stylistické tajemství – jak docílit spojení lodiček a celodenního běhání? Hvězdy zahraničních módních redakcí i světové celebrity nosí kitten heels – neboli boty na nízkém podpatku. Tato obuv se letos opět objevila v kolekcích světových domů jako je Dior, Chanel, Gucci nebo Balenciaga a slavila velký úspech. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké jsou letošní vychytávky, které typy se budou nosit pořád a jak se dají stylově nakombinovat. Protože podle toho jaký typ si vyberete, budete buď velmi trendy teď a nebo to mohou být i skvělé boty do vašeho nadčasového šatníku…

1# socks boots / ponožkové kotníkové boty
Velmi trendy záležitost, která se v zimě nosila v klasicky černé nebo výrazné zářivé barvě, se na jaře bude nosit opět, tentokrát v jasných pastelových barvách a nebo ve výrazných grafických a květinových vzorech. Pokud sáhnete po modelu z textilu a nebo po vzorech a výrazných barvách, budou pravděpodobně tyto boty záležitostí jedné, dvou sezón, zato budete naprosto trendy. Při výběru kožených socks boots s nízkým podpatkem v černé, hnědé nebo šedé barvě naopak můžete s jistotou počítat s tím, že tyto boty budete nosit ještě pár let. Samy si vyberte, která z variant vás více baví a zajímá, při jejich výběru ale vždy kontrolujte, aby vám bota pěkně seděla kolem kotníku.

2# mules nebo slinback shoes / boty s otevřenou patou
Asi nejvíce byl v minulém roce vidět právě model slinback shoes od módního domu Dior. Černé nebo tělové boty s ostrou špičkou, otevřenou patou a stuhou kolem paty s nápisem J’adior byly hvězdami spousty instagramových účtů a youtuberských videí. Klasičtější model pak byl pár otevřených bot tělové barvy s černou špičkou od značky Chanel. A letos trend těchto malých podpatků na lodičkách s otevřenou patou pokračuje. Velmi stylové budou také modely takzvaných mules – boty s uzavřenou špičkou a volnou patou. A vybírat můžete i z široké nabídky barev a vzorů. Tak jen do toho.

3# lodičky na nízkém podpatku
Oproti botám s otevřenou špičkou, jsou lodičky s nízkým podpatkem téměř klasickou záležitostí. Pokud si je například pořídíte v provedení z černého semiše a s úzkým, nadčasovým tvarem podpatku, tak budete mít naprosto univerzální, ke všemu se hodící a velmi pohodlný pár obuvi. Ovšem i barvy jako tělová, tmavě modrá nebo červená budou skvělé do většiny vašich outfitů. Tento drobný podpatek se také velmi dobře hodí ke kalhotám a džínům a outfity s nimi působí žensky a mladistvě, elegantně a trochu rozpustile. Velkou propagátorkou lodiček na nízkém podpatku je ikona, šéfredaktorka francouzské Vogue Emanuelle Alt. Načerpejte inspiraci třeba z jejího jednoduchého stylu.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15